Kedim Hamile

Kacıncı bu konuyla ilgili soru soruşum bilmiyorum ama ilk defa hamile bir kedi bakıyorum sokakta buldhm evimi açtım tahminen en az 40 günlük hamile hatta yavrularının karnında divindiğini gözlemleyebiliyorum ama sürekli yatıyor ve yattıgı yerden kalkmıyor çok az yemek yiyor gunde bir kere bi avuç kuru mama yiyor fazlası yok kendini sevdiriyor bizden korkmuyor fakat bizimle aynı odada durmuyor sürekli kimsenin olmadığı odalara gidiyor sizce bi sorun var mı yoksa hamile olduğu için mi böyle deduğim gibi ilk defa hamile bir kedi bakıyorum o yüzden tecrubesizim ve korkuyorum herkes doğumda olecebileceğini söylüyor sizce böyle bir şey olur mu

21 CEVAP

Anonymus915830

Bazı köylerde ya da küçük ilçelerde gerçekten de veteriner hekimler büyükbaş küçükbaş hayvanlara yönelik çalışırlar ve ellerine kedi köpek gibi evcil hayvanlara yönelik ekipmanlar bulunmayabilir ve şikayet etmek bir sonuç doğurmaz @LadyAndCat . Hanımefendinin sorusunu dikkatli okuduysan zaten sokaktan aldığını söylüyor yüksek ihtimalle zaten hamileydi aldığında. Hemen böyle yükselmeye gerek yok önce yardımcı olmaya çalışalım sonra yapması gereken şeyleri anlatırız, şu virüs durumunu ülkece atlattığımızda onunda gerekli işlemleri yaptıracağına inanıyorum

NSukun

Hamilelik sırasında pek yakın davranmıyor zaten kediler gün boyunca yanınızdan ayrılmayın sevdirmeye başladığı gün de doğuracaktır büyük ihtimalle o gün gözünüzü üstünden ayırmayin doğumda yanında olup karnını sevin

NSukun

Doğum sirasinda veterinere ihtiyacınız olacağını zannetmiyorum sokak kedileri genellikle çok başarılı bu konuda YouTube da bilgilendirici güzel videolar var onlardan izleyin birkaç tane yeterli olacaktır doğum alanını erkenden hazırlayın orayı benimsemesini sağlayın yemeğini ve suyunu doğum alanının yakınına koyun

NSukun

Bizim burda da aynı veterinerler parazit aşısı için gittik bı asi yaptı eve geldik prospektusunu bulduk internetten sığır için olan aşıyı yapmış neyseki bisey olmadı kuzucuklarima

Çok teşekkurler

Ayrıca kedim surekli kendini sevdiriyor zaten ve dediginiz gibi youtubeden arastiriken yavru kedilerin seslerini duyunca hemen ayaklaniyo normalde yattigi yerden kalkmaz