Kedim 2 Gecedir Uyumuyor Ve Sürekli Gergin.

Merhabalar, kedim 2 gecedir uyumuyor, gözbebekleri sürekli büyük halde, çok az yemek yiyor sürekli bişeyden korkuyor gibi en ufak sese aşırı tepki veriyor. 2 yaşında dişi ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Asla sakinleşmiyor. Kızgınlık dönemine girmesini bekliyordum bu sıralar ama daha önce hiç böyle yapmazdı.

8 CEVAP

aysebudur

Benim kedim kızgınlık dönemine girdiğinde inanılmaz değişmişti,hayvan resmen iki ayağının üzerine kalkıp üstüme yürümüştü,kendimizi odaya kapatıyorduk o dönemlerde veteriner bitkisel içerikli olduğu için pasiflora aldırmıştı onu içirmiştik biraz sakinlemişti kısırlaştırma operasyonuna kadar

dilaraxx

Kızgınlığa girmiş olamaz mı?Kedi erkek mi dişi mi? Bağırıyor mu?

sanslibuyuyor

kızgınlığı girmiş olabilir çok miyavlıyor mu

poughkeepsie

Evinizde herhangi bir değişiklik oldu mu? Eşya olur, insan olur, başka bir hayvan olur herhangi bir şey? Onun dışında çok korkutacak bişey yaşadı mı örneğin elektrik süpürgesini çok yakınında bi anda çalıştırmak gibi? Bunlar dışında evdeki bi birey istemeden de olsa canını yatıysa o nedenle de böyle tepki veriyor olabilir. Çok emin olamadım ben de umarım sağlık sorunu yoktur

Yok hocam dediklerinizin hiçbiri olmadı, dün gece baya neşeliydi oynadık falan, sabah bi kalktım oyuncaklarını parçalamış, yemlerini dağıtmış. Günün 3te sinde uyuyan hayvan dün gündüz hiç uyumadı. Gece sakinleşir gibiydi. Şimdi hala aynı veterineri arayacağım da bekliyorum açılsın diye. İnşallah sağlık sorunu yoktur hiç anlam veremedim ben

poughkeepsie

Çok ilginç, oyun oynamayı falan denediniz mi? Yani gece siz uyurken bir şey olmuş olmalı. Böcek falan görmüş olabilir mi? Mesela benim kedim çekirgeden çok korkuyor ve gördüğü an ordan oraya atlamaya başlıyor, o tarz bi şey olmuştur belki. Tabii en iyisi veteriner hekimin bi bakması. Lütfen bizi de bilgilendirin ben çok endişelendim

aysebudur

Anladığım kadarıyla kediniz kısırlaştırılmadı değil mi?

arkadaşlar kızgınlık dönemi ile ilgili bilgi vermiştim eğer soruyu okursanız sadece başlığı değil de soruyu öğrenmiş olursunuz. Kedim dişi. Veteriner ile konuştum ve değişen mamanın yaptığı alerjik reaksiyon olduğuna karar verdik. Bugün gün içinde biraz uyudu ama hala normal değil. Çok yoruldu çünkü uyumak zorundaydı artık.
Maması konusunda da aslında mamasını değiştirmedim sadece aynı mamanın büyük paketinden almıştım ama rengi, boyutu ve kokusu farklıydı önceki paketlere göre. Bundan sonra elimden geldiğince az hazır mama vereceğim. Teşekkür ederim yardımcı olmak isteyen herkese.