Vitamin Şart Mı?

poughkeepsie

Kısa ve öz, vitamin kullanımı şart mı, çok gerekli mi?

4 CEVAP

TATA4242

https://www.researchgate.net/publication/301546778_EVCIL_KEDILERIN_BESLENMESI

Bu linkdeki,vitaminler ve mineraller kısmına bakabilirsiniz.

Yani sürekli söylediğim gibi,vitamin ve mineraller hekim gözetiminde kullanılmalıdır.Bunun yanında vitamin ve mineral takviyeler tedavi edici olarak kullanılamaz.Hekimce tahlil ve teşhis yapılmadan
kullanılan, vitamin veya mineraller,kansere doğru giden bir yola çıkmakla eş değerdir.

TATA4242

Süper premium kuru mamalarda,özellikle N&D Orijen veya Acana gibi vb. prestijli markalarda gereken vitamin ve mineraller sağlanıyor.Ancak omega 3 oranları genel itibariyle düşük tutuluyor.Hekim izni ile gereken oranda,omega 3 takviyesi verilebilir.

TATA4242

Unutmadan,omega 3 almak isteyenler için;
Mutamin Organics (İfors)
Sonra sırasıyla
Ocean,Krilom,Carlson,New Life VB.(İfos güvencesi olanlar)

BalliBadem

Hayır nasıl insanların ek vitamin alması şart değilse kedilerdede aynı zaten kuru mamalarında vitamin var ben kışın alıyorum genelde