Mantar

emirsezalll

Herkese merhabalar 2.5 aylık scottish fold kızım var.Yüklediğim fotoğraflardaki gibi burnunda dökülme kulak ve göz üstünde dökülme açılma gördüm.Veterine götürdüğüm de mantar teşhisi konulup mantar aşısı yapıldı ve kedi mantarı için şampuan verip 15 günde yıkanmasını söyledi bunun haricinde hiçbir şey denmedi.İnternetten aldığım bilgilerle batikonla temizlemeye başladım her gün daha 2. Günü.Böyle geçeceğini sanmıyorum çünkü sancılı ve uzun süreç.Evde ilaç dolabında mantar kremi var kedimde kullansam bir sorun olur mu ve yapabileceğim fazladan bir şey varsa yardımcı olun lütfen..

5 CEVAP

Sinozan

mantar ekimi yaptırın, üremezse mantar değildir. üreyen fakat zararsız mantar ise iğneye gerek yok hap ile tedavi edilebilir. cilt hastalıkları ile ilgili teşhislerde tam ve net teşhis kazıntı ve kan testidir. durumunuz varsa yaptırın. ben ilk teşhiste mantar diyenlere güvenemiyorum. ayrıca kediyi yıkamak iyi bir fikir değil. derileri sünger gibidir, tüyler kuru olsa bile derisi hala ıslaktır. üşütürsünüz.

sarmanbirkedi

Bizim diyebileceğimiz pek bir şey yok başka bir veterinere danisabilirsiniz

Yagizsolakk

Bir hekim mantar dedi ekim yapıp 100saat sonrasında başka bir hekimde hayır değil dedi benimde kafam karışık sadece bırunda var

altininannesi

Merhaba benim kızımın da sırtında tüy dökülmesi olmuştu açıklık şeklinde veteriner oraya mavi ışıkta bakıp mantar demişti başka bir veterinere götürdüm ve yok dedi bence başka bir veterinere de götürün hemen mantar diyip aşı yapmak ilaç satmak için maalesef ilgilenmeyen veterinerler var içiniz de rahat eder başka veteriner görüşüyle

Anonymus915830

Ben de daha önce bir sürü kedide mantar yaşadım baya bir tecrübem var bu konuda. Evinizdeki kremin ismi nedir ? Hangi şampuanı verdi veteriner hekiminiz ? Woods lambası ile muayene yapıldı mı ? Baticon mantara etki etmez sadece sürülen bölgeyi kurutur, yayılmayı önlemez, mantarı geçirmez