Arkadaşlar Sizce Bu Mantar Mı ????

Ayshenur

Kaşımasi vardı tam biyiklarinin altı vete götürdüm aletle vs baktılar mantar egzama yok dediler uçuk kremi kullandık geçti gibi şimdi tekrar böyle oldu ve bir an da çok açıldı bu bölge şimdide mantsr diyorlar 300 TL'lik tedavi uygulayaxaklar ama hangi tür vs bilmiyorlar yardım eder misiniz

9 CEVAP

Sinozan

mantar ekimi yaptırmanız lazım, bunun dışında anlama olasılığınız pek yok.

Sinozan

ben veteriner değilim, önerme durumum yok ne yazık ki. siz de bu riski alıp öneri dinlemeyin lütfen. tedavi hastaya özeldir.

mantar tedavisi için 2 iğne vuruluyor bildiğim kadarıyla, bir de krem verenler var ek olarak. yakalık da kullanmanız lazım ki yalamasın.

kortizon iğnesi bir süre rahatlatır ancak yine etkisi geçer ve yine uğraşırsınız.

benim kızımda ise iyi huylu mantar çıktı. 3 hafta günde 3 ilaç kullandım ve yakalığı vardı. tüm yaraları geçti ancak kaşıntı geçmediği için 3 hafta daha kortizon hapına devam edeceğiz.

cilt problemi hormonel de olabilir. bu sebeple özel bir aracınız var ise uzak da olsa bir vet ile önceden ayarlayıp göstermeniz lazım.

Sinozan

umarım en acil şekilde başarılı bir tedavi bulur, sonuçlandırırlar ve evlat iyileşir. çok geçmiş olsun.

psabrk

Bulunduğunuz ildeki hayvan hastahanesi ile bir iletişim kurun isterseniz açıksa en azından oraya gösterebilirsiniz.İnternetten baktımda Urfadada varmış Üniversite İçerisinde .

Crystalin animal health alabilirsiniz internetten mantar gibi şeylere iyi geliyor

Ayshenur

Evet görmüştüm teşekkürler tedaviye başladık ama yinede bakayım

Ayshenur

İşte Urfa'da onu yapan vet yok malesef muhtemelen mantar diyip tedavi yapacaklar ne önerirsiniz imkanlar kısıtlı

Ayshenur

Tabi öneri derken bu süreçten geçmiş kişiler varsa neler yaşamış hani biz daha ön be gün önce mantar aşısi yaptırdık iki doz hiç bir şey yoktu o zmn koruma olarak mantar aşısı ama bizede çok tedavi yontemi denedikelrini bunda başarı sagladiklarini söylediler tablet sulandırıp tüm vücuda puskurteceklermis bide boyunluk ve artı olarak şurup krem vs hiç demediler

Ayshenur

Evet aradık virüs nedeni ile kapalılarmiş normalde de pek ugrasmiyorlar zaten ama keşke kapalı olmasaydı ecosin uyguladılar tüm vücuduna mecbur