Kediyi İstenmeyen Yerlerden Uzaklaştırmak?

Merhaba arkadaşlar.
Benim iki kedim var. İkincisini 4 ay kadar önce sahiplendim. Kendisi çok yaramaz, daha doğrusu karıştırıcı. Geceleri sürekli seslere uyanıyorum. Kendimce önlemler aldım, artık yatarken salonun kapısını kapatıyorum bir şeyleri kırmasın diye ama mutfağım açık mutfak ve oradan bir türlü uzaklaştıramıyorum. Spreyleri denedim bir işe yaramadı. Diğer kedim bir kere bile çıkmadı ama bu ufaklık bir türlü durmuyor. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Nasıl öğretebilirim oranın yasak olduğunu?

23 CEVAP

Kerevit

Ahahahhaha benimki de siyah????

Kedimiriltisi

İnatlaşın onunla kibarca. Mesela her tezgaha çıktığında bıkmadan usanmadan alıp salona götürdüm. Artık vazgeçti.

Suraemir

Anladıklarına eminim ama bende kanıtlayamam 4 aylıkken geldi kedim bana ısrarla masaya çıkma hayır popoya vurma poposundan hadi aşağıya in yaptım aldım kendim indirdim şimdi çıkmıyor dışarıdan marketten birşey aldığımda anca merak rdip uzanıyor bizim hiç tezgah sorunumuz olmadı ama şöyle bir sorun var sandalyelerin üst tarafı tırnaklamaya başladı alüminyum folyo yapıştırdım çıkmıyor bu aralar kaldırdım çıkmaya çalıştı alışana kadsr öyle tutacağım

muhendishnmmm

yapmaması gereken şeyler için hayır a alıştırıdım bende artık anlıyor hayır dıyınce beklıyo tekrar yapınca 2.hayır da bırakıp gidiyor :D

dilaraxx

Tezgaha falan mı çıkıyor?Öyleyse eğer genelde ben sert bir şekilde hayır diyordum,dinlemiyordu tezgaha yavaş bir şekilde vurduğumda bir süre, uzun süredir çıkmıyor oraya.

Önerileri tek tek deneyeceğim, umarım bir yolunu bulurum :) teşekkür ederim.

@poughkeepsie evet ben de her şeyi kaldırıyorum zaten ama şimdi de plastik tepsileri buldu, yani be kadar kaldırsam da oynayacak bir şey illaki buluyor :)

@kerevit aynı anlattığınız gibi benimki de, bir de simsiyah hareketsiz durunca fark etmediğim bile oluyor :))

Siyahlar biraz hınzır oluyor galiba :))))