Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kediyi istenmeyen yerlerden uzaklaştırmak?

tropikpenguen
tropikpenguen

617 Puan

Merhaba arkadaşlar.
Benim iki kedim var. İkincisini 4 ay kadar önce sahiplendim. Kendisi çok yaramaz, daha doğrusu karıştırıcı. Geceleri sürekli seslere uyanıyorum. Kendimce önlemler aldım, artık yatarken salonun kapısını kapatıyorum bir şeyleri kırmasın diye ama mutfağım açık mutfak ve oradan bir türlü uzaklaştıramıyorum. Spreyleri denedim bir işe yaramadı. Diğer kedim bir kere bile çıkmadı ama bu ufaklık bir türlü durmuyor. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Nasıl öğretebilirim oranın yasak olduğunu?


23 CEVAP

hayvansever_
hayvansever_

118245

siz bir kızdığınızı belli edin ne güzel anlıyorlar :d işlerine gelmiyor ama bazen.


hayvansever_
hayvansever_

118245

benim kedimde yavruyken öğleydi. Hayır diye bağırıp poposuna yavaşça vuruyordum. Zamanla kızdığımı anladı yapmayı kesti hayırıda öğrendi.


Shaco
Shaco

14700

limon kolonyası kediyide köpeğide rahatsız eder istemedikleri yerlere 1 damla damlatsanız yeterli köpeğimdeki etrafa dışkı sorununun önüne geçti


Yasin2634
Yasin2634

2004

Kedinizi sürekli dolaştığı yere götürüp orada sert bi şekilde hayır demelisiniz devam edicek ama en sonunda anlıcak sizi genelde kediler farklı farklı ama söz dinliyolar en basiti oraya elinizle götürüp hayır diye sert bi şekilde uyarmak :)


tropikpenguen
tropikpenguen

617

@shaco kolonya denedim ama hiç umursamadı bile maalesef.


@yasin2634 inanın yaptım, sürekli peşindeyim, öğretmeye çalışıyorum ama daha yavru olduğu için de tam anlamıyor gibi bakıyor, sert bir şekilde hayır diyorum pat diye atıyor kendini yere göbeğini açıyor :) O yüzden kokularla uzaklaştırmayı deneyeceğim belki içgüdüsel olarak oraya gitmemeyi kendisi seçmiş gibi düşünür daha etkili olur diye.


Yasin2634
Yasin2634

2004

@tropikpenguen yavruymuş ben dikkat etmedim bazı yavrular öyle malesef :) ama zamanla düzelir umarım:)


Shaco
Shaco

14700

yavru kedi uyarıdan anlamaz :>) hoşuna gitmediği kokuyu bulursanız ancak onu rahatsız edip uzak tutar


BalliBadem
BalliBadem

121784

Bantı çift taraflı yapıp tezgaha yapıştırıldığı gördüm atladığında rahatsız oluyor ve bidaha çıkmıyor diye biliyorum ama ben hayır ı öğrettim bazen tınlamasada işe yarıyor bant yöntemini denemedim hiç


Kerevit
Kerevit

1314

Kedimi ilk sahiplendiğimde perdeyle oynama huyu vardı.Perdeye ve önündeki koltuğa limon ağacı yağını boca ettim Ev buram buram limon koktu yine de gitti perdeye sataştı. Kolonya denedim yok. Portakal kabuğu suyunu sıktım yok. Yok yok yok kısaca. BiR süre sonra kendiliğinden bıraktı. Bizimde mutfak ve salon açık. Mutfağa gün içinde girdiğinde hayır diye uyarıyoruz. Kaçıyor hemen. Ama geceleri tam bir minik fare. Yağdanlığı yaladığını farkettim. Onu kaldırdık tencere olduğunda yine meraklanıyor. Tezgahta biR tane balığım var ona gidiyor olabilir. gece bn odamdan çıktığım anda tezgahtan hemen atlayıp masanın altına saklanıyor. Yada tezgahın üstünde cansız manken numarası yaparken yakalıyorum. Bunun bir çözümü yok bence.


tropikpenguen
tropikpenguen

617

Tezgahta, ocakta, her yerde geziyor. Ben de kızıyorum sizin dediğiniz şekilde ama bana mısın demiyor, çıktığı zaman beni görünce anlıyor yaptığı hatayı iniyor ama yine de çıkmaktan geri kalmıyor, inatçı keçi :) dün gece prizi eşelemiş, ıvır zıvırı düşürmesi önemli değil ama kendine bir şey yapacak diye korkuyorum artık.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 328 Görüntüleme
  • 23 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 23359 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR