Çok Acil Yardım

Merhabalar iş yerin de depoda kedi bulduk çok ufak 1 2 haftalık petshoptan mama aldik verdik iyi idi 2 gün önce ama dün akşamdan beli sürekli uyuyor ne tepki veriyor ne mama yiyor sadece kuyruk salıyor acil yardim lütfen

6 CEVAP

poughkeepsie

Yavru kedilerin çok fazla uyuması gayet normal ama 1-2 haftalık kediye kuru veya yaş mama verdiyseniz ağır gelmiştir bu yüzden hastalanmış olabilir. 3-4 saatte bir süt tozu ile beslemeniz gerekirdi. Günde 2 kere falan da tuveletini yaptırmalısınız yoksa kedi hastalanır. Onun dışında bunları yapsanız bile annesiz bir kedinin bağışıklık sistemi çok kırılgan olacaktır o yüzden ölme ihtimalleri genelde çok yüksek oluyor ne yazık ki. Petshoptan süt tozu alıp besleyin güzelce, zorla ağzına sıkın enjektör ile. Aynı şekilde su içirin azar azar. Onun dışında oyun oynatmaya çalışın çok aşırı hareket ettirecek şekilde değil ama ilgisini çekecek zilli sesli şeylerle ayıltın kendisini. En kısa zamanda da veterinere götürürün mümkünse

sanslibuyuyor

benim kedimi bulduğumda üç günlüktü ve süt anne bulana kadar sekiz gün kendim baktım şu an küçük olduğu için çişini ya da kakasını yapamıyordur süt tozunu verdikten sonra peçete ya da pamuğu ılık suyla ıslatıp poposunu silin bu şekilde yapabilir ancak tuvaletini normalde bunu anne kedi yavrularına yapar ama süt anne bulana kadar sizin yapmanız lazım
uyku konusuna gelirsek bebek kediler çok uyur bence bunun için çok endişelenmeyin yattığı yere mutlaka sıcak su torbası koyun yoksa pet şişeye sıcak su koyup bezle sarıp koyun çünkü daha çok küçük oldukları için kendi vücut ısılarını koruyamazlar
yemek konusuna gelirsek bazı bebek kedilere süt tozu kabız yapıyor benim kedime öyle olmuştu ve veteriner zeytinyağı içirmemi söylemişti eğer kakasını yapamıyorsa birkaç damla zeytinyağı içiren ve poposuna da sürebilirsiniz.
yavru kedilerde tuvalet büyük önem taşıyor çok dikkat edin lütfen ve mutlaka süt anne bulmaya çalışın ve bir veterinere götürün

sanslibuyuyor

üç saatte bir de mutlaka mamasını verin az yedikleri için çabuk acıkırlar bu üç saate geceleri de dahil alarm kurup kalkın ve verin ben öyle yapıyordum

Anonymus552223

1 3 haftalik kedi ne yaş ne de kuru mama yiyemez. Bence daha buyuktur o, ya da annesi veya baska birsey yedi mamayi. 1 3 haftaliksa cok ozel bakim gerekir. Önune mama koyup birakirsaniz ölur

dilaraxx

Annesi falan yok mu etrafta?

Anonymus552223

Kendi kendine kakasini da yapamaz, vucut sicaklikta uretmez . Üşur. Poposuna nemli pamukla masaj yaptirip tuvaletini yaptirmaniz gerekiyor gunde en az 5 kez. Bebek kediler icin olan süttozlari var veterinerde onu da biberonla vermeniz gerek