Korona Virüs Evcil Hayvanlardan İnsana Bulaşır Mı Sizce

Paticik28

Yanı taşıyıcı mıdır

14 CEVAP

dilaraxx

Taşıyıcı BİZİZ.
Bulaşıyorsa bizden bulaşıyor.

Anonymus552223

İnsandan evcil hayvana bulaşır mı daha dogru bir soru olur aslında. Hayvan dışarı çıkmıyorsa zaten tüyünde patisinde virüs olma ihtimali yok.

Kediler eminim dünyanın en temiz varlıkları olabilir peygamberimiz kedisinin içme suyuyla abdest almış, kedisiyle beraber yemek yermiş asıl insanlar pis...

dilaraxx

@787891
Millet yeni yeni el yıkamayı öğreniyor.Kediler temizliğin sözlük anlamı gibi birşey

LadyAndCat

Ağzına sağlık Ömer :)
Dinde de kutsal , yüce hayvan olarak zaten geçer. Mısırlı’lardan beri (3000 yıl öncesi) Dinimizde de yüceltilmiştir. Hz.Peygamberimizin de Müezza adında bir kedisi vardı.

LadyAndCat

Genel konuşuyorum:
İnsanlarda sürekli şu var bir hayvandan bahsedilirken. “Ayh bana bir şey bulaşır mı?” Neden hiçbir zaman tam tersini sorup merak eden yok? Siz mikropsuz tertemiz olduğunuzu mu sanıyorsunuz? Elleriniz temiz değilken kedinize dokunmayın. Gripken filan hele. Kediye bulaşıyor çünkü...

BalliBadem

Hayır tabikide insan hastalığı bu hayvan değil sadece sokaktaki hayvanlara pek dokunmayın kedinizi sokağa salmayın yeter insandan insana bulaşıyor nadirende insandan hayvana ama hayvandan insana bulaşmıyor zaten tüm gün evde olan hayvana virüs gelmez bu kulaktan dolma bilgiler yüzünden birçok hayvan sokağa terk edildi ALLAH islah etsin hepsini hepsine vicdan merhamet akıl fikir versin

sarmanbirkedi

Çünkü biz de mükemmel temiz varlıklar değiliz. Pardon ama millet g*tünü yikamayi 2 ay önce öğrendi oysaki kediler günün 2 saatini bunama ayırıyor.

poughkeepsie

Bu konuda henüz ne 'evet' ne de 'hayır' denecek bi sonuca ulaşılmadı. Evinizdeki hayvanınız zaten siz hastalık taşımadığınız sürece (allah korusun) başka yerden kapamaz, dışarı bırakmamanız gerektiğini biliyorsunuzdur zaten. Sokaktaki hayvanları da sevdikten sonra yüzünüze gözünüze dokunmayıp güzelce dezenfekte ederseniz veya mamasını suyunu koyarken eldiven kullanırsanız öyle bir ihtimal varsa bile ortadan kaldırmış olursunuz

sarmanbirkedi

Bulasmaz

Paticik28

Teşekkürler arkadaşlar zaten hayvanını yanı kendi evladını bi hastalık oldu diye nasıl ondan ayrılırsın allah onları bildiği gibi yapsın

psabrk

Geçen gün baya güvenilir bir doktordan dinledim.Covid virüsü evcil hayvanlarda ve sokaktaki canlarda zaten bulunmakta imiş ama covid-19 değil.Biz insanlar hayvanlara covid-19 virisünü bulaştırıyoruz açıkcası.
Doktorun dediğine göre Covid virüsü hayvandan bir insana geçerek insandada mutasyon geçirerek insandan insana bulaşma yeteneği kazanmış.Yani bu yeni bir virüs türü evcil hayvanlarımızda veya sokaktaki canlarda bu virüs yok ve bu virüsü hayvanlar taşıyamıyor biz insanlar taşıyoruz.

AHSENTY

televizyonda yeni açıklandı bir hayvandan insana coronanın geçme ihtimalinin olmadığı

GEÇMEZMİŞ YANİ

sarmanbirkedi

Bunama değil buna *