Kedim Patisine Tuvaletini Bulaştırıyor

pinaryaprak

Merhavbalar kedim 5 aylık son 1 haftadır sürekli patisine tuvaletini bulaştırıyor sebebi ne olabilir?

11 CEVAP

pinaryaprak

Sanırım kakası katı olmuyor. Nd kitten kullanıyoruz ona geçtiğinden beri oldu çok fazla severek yiyor eskiden de kullanmıştık ilk mamasıydı hatta sıkıntı olmamıştk o zaman

dilaraxx

Tuvaletteki kumu az veya tuvaleti mi küçük ? Yoksa isteyerek mi yapıyor?

LadyAndCat

Kakası katı olmalı katı değilse örtmeye çalışırken böyle kazalar olabilir. Kumu azsa da olabiliyor.
Yeterli kum koyduğunuza emin olun.

dilaraxx

Mama yeni mi değişti?

pinaryaprak

Evet 1-1,5 hafta oldu ama küçük ölçülerle geçiş yaptım ve önceden kullandığımız bir mama

LadyAndCat

Mama kaynaklı da olabilir, mikrop kapmışta olabilir. Kakası çok suluysa ishal gibiyse mikrobik oluyor. Az sıvıysa yani normalden biraz yumuşaksa mamadandır.

pinaryaprak

Tuvaleti baya büyük boy. Kumu da baya koyuyorum. İsteyerek mi yapıyor bilmiyorum ama evde öyle geziyor

pinaryaprak

Tuvaleti baya büyük boy. Kumu da baya koyuyorum. İsteyerek mi yapıyor bilmiyorum ama evde öyle geziyor

LadyAndCat

Pınar Hanım;
Kakası katı olmalı. Yeni mamaya geçilirken eski mamayla yeni mama bir hafta boyunca karıştırılarak verilir sonra yeni mamaya geçilir.

BalliBadem

Mama dışkıyı cıvıttığından bulaşıyordur eski mamasıyla nd yi yarı yarıya karıştırırsanız yüksek ihtimal sorın çözülür

pinaryaprak

Eski mamayla nd yi az ölçüde başlayıp artırarak alıştırdım. Sıvı değil yumuşak, sanırım sorun o yüzden. Ne yapabilirim peki artık? Eski mamamız bitti nd devam ediyorum sadece