Kisirlastirmada Yakalik Kullanimi

Minikmuezza

Sevgili petlebi uyeleri disi kedinizi kisirlastirdiginizda kedinizde yakalik ne kadar sure kullandiniz?tepkisi ne oldu strese girdimi zorluk yasadimi yoksa hemen alistimi en onemlisi su ve mama yiyebildimi?ona gore karar vericem

25 CEVAP

Minikmuezza

Yakaliksiz vet buldum ama o genel anezteziyle yapiyor kedim 2.400 kg oldugu icin kaldiramazsa diye korkuyorum.oyuzden yakalik takan gaz anesteziliyimi tercih etsem sizin tercihiniz ne olurdu bu durumda?

Minikmuezza

Yani genel anestezili yakaliksizmi yoksa gaz aneztezili yakaliklimi yaptirmak daha iyi olur

Minikmuezza

Yakalik takicam diyen vet cok kucuk 7 mm kesiden giricem dedi yakaligi cikartirsaniz anlarim bisiy olursada sorumluluk kabul etmiyorum bu tur durumlarda dedi estetik dikismi diye sordum hayir dedi sadece cok kucuk bi yerden giricekmis

Minikmuezza

8 tane veterinere gittim istanbulda hayvan besleyenlerin cok oldugu bi bolge olmasina ragmen yakaliksiz vet bulamadim sadece 1 tanesi yapiyor oda gaz aneztezisi kullanmiyor sansima yani baya veteriner gezdim gaz anestezidede kusma gibi seyler olmuyor hayvan 1 saat sonra kendine geliyor zayif olmasa bunu dusunmucem mesela gecen vet baytril antibiyotik yapmisti 3 gun 3 kere kusmustu ya bunyesi zayif yada dozunu yanlis yapti kaldirmayabilirmi diyosunuz zayif oldugu icin

hayvansever_

Ben boyunluksuz olanı gerçekten ilk defa duyuyorum baya şaşırdım şuan güzel bir şeymiş. Ama söylediğinize göre kediniz baya bir zayıf bence risk almaya değmez.

Minikmuezza

Tesekkur ederim beni aydinlattiginiz icin.hem gaz anestezi hemde yakalik takmak zorunda kalmayacagim bir yer aramaya devam etmeye karar verdim

Minikmuezza

istanbulda onerebilceginiz veteriner varsa sevinirim

Minikmuezza

Avrupa yakasindayim her yere gidebilirim guvenilir olsun yeter

Minikmuezza

Olabilir veteriner kliniginin isminide soyleyebilirsiniz internetten bakayim

Anonymus552223

Hangisini gozunuz tutarsa ona yaptirin insan hissediyor az cok