Kisirlastirmada Yakalik Kullanimi

Minikmuezza

Sevgili petlebi uyeleri disi kedinizi kisirlastirdiginizda kedinizde yakalik ne kadar sure kullandiniz?tepkisi ne oldu strese girdimi zorluk yasadimi yoksa hemen alistimi en onemlisi su ve mama yiyebildimi?ona gore karar vericem

25 CEVAP

Anonymus552223

Estetik dikiş yapan duzgun bir veteriner bulursaniz yakaliga gerek kalmaz. Yakalik eski bir yontem

Anonymus552223

Başka veteriner bulun. Benim dedigim yontemle yapan birini. Biz 10 kereden fazla kisirlastirma ameliyati yaptirdik. Icten ve distan kendiliginden kaybolan dikis atiyor. Zaten 2 dikis falan var toplamda. Cok ufak bir yara oluyor. Yarayi yalayip ipleri cekistirseler de birsey olmuyor duzgun yapinca

Minikmuezza

Depo antibiyotik uyguluyolar bir daha ameliyattan sonra cagirmicaklarmis

Elizabeth yakalik cok skıntı bir is. Hayvan stres oluyor cok rhatsiz oluyor. Bizimkine tontiş bir kilotlucorap giydirmislerdi. Ama nasil oldu hala hem biz hem vetler saskin ama onimu cikardi. İlginc. Ama kediniz 2.4 kiloysa anesteziyi kaldirmayabilir. Butun kediler kaldirmayabilir her kisirlastirmada bu risk var. Bence yakalik tercih edin yine 1 gram daha mantikli :))

BalliBadem

Bandaj vardı bizimkinde 1 hafta dursun dendi ama 4. Gün dolmadan çıkardım iyide yaptım

TATA4242

Yakalığa bağlı;
Stres
Yemede güçlük
Dışkılamada sorunlar(nereye dışkıladığını bile göremiyor)
Su içmede güçlük(Yutkunma sorunları)
Uyumama(Strese bağlı)
Aşırı hareketlilik(boynundaki yakadan kaynaklı)
Görülebilir.
Açıkcası eriyen ip kullanıldıysa,zaten ufak kesik olduğu için,1-2 dikiş var ortalama 2-3 günde kendi dikişini söküyor.Kontrol ettiğiniz sürece ve evde önlemleri alırsanız.Vet.hekimin kontrolü sonrasında,antibiyotik ve sprey,pansuman uygulaması için kliniğe götürürseniz,hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.Genelde 2 veya 3 gün kontrole gelinmesi istenir.

Minikmuezza

Veteriner israrla 1 hafta duracak yoksa sorumluluk alamam gibi seyler dedi ben bandajlasin olmazmi dedim ise yaramiyor o sekilde olmuyo dedi yakalik konusunda cok kati zaten cok istahsiz bir cocuk iyice yemez olur diye dusunuyorum o sekilde birde baska veteriner var o estetik yapiyor yakalik takmiyor ama genel anestezi yapiyor.yakalik takan gaz anesteziyle yapacak 1 saat sonra alabilirsiniz dedi ikiside ayni fiyat hangisini tercih etmeliyim

Anonymus552223

Depo antibiyotik iyi bir ayrinti bizimki de oyle yapiyor, bir daha hic gitmiyoruz.

Anonymus552223

Yakalik tak diyene nasil dikis yapacagini sorun bakalim. Belki de sadece sorumluluk almamaknicin öyle demistir

BalliBadem

Bizimki tek dikişti yara yoktu ip vardı sökmesi gerekiyordu zaten ben bandajı çıkartınca ipi sökmeye başladı ipi çıkarmadan 1-2 gün önce ip yüzünden ora şişti bende yardım ettim ipi çıkartmasına bandajı 1 hafta bekletsem ip daha zor çıkacaktı ve daha çok şişecekti yani iyiki erken çıkartmışım

hayvansever_

bunlar oluşa bilecek şeyler evet. Bizim vetimiz yanlışlıkla kafasına ufak gelen bir tane takmış ve 2 gün yavrum yemek yiyemedi elimle besledim ama sonra düzeltilince bir sorun olmadı yemesinde zaten çoğu kedi yemek yiyebiliyor. Bu başka birinde oldu mu bilmiyorum ama benim kedim tuvaletini yaptıktan sonra boyunluktan dolayı tam tuvaletini yaptığı yeri bulamayıp kapatamıyordu onun takip edilmesi gerekiyor. bouyunluk yaklaşık 1 hafta gibi durmuşt (yanlış hatırlamıyorsam)

hayvansever_

nerede oturuyorsunuz?

anjelik123

Bahçelievlerde benim gittiğim vetim var köpeğimin dişini çektirmem gerekiyordu dozu kilosunun baya altında vermişti ve gayet memnun kaldık ama kısırlaştırma için hiç bir bilgim yok numarasını verebilirim bilgi alabilirsiniz

TATA4242

Kullanmayın,aşırı strese giriyorlar.

Minikmuezza

Ballibadem,4.gun cikarttiginizda yaladimi orayi yarasiyla falan oynadimi