Sokaktan Gelen Kedi Yıkanmalı Mı??

Gkocg

Kedimizi sokakta ishalken bulduk. Evde küçük bir odada baktık iyileştirdik. İç dış paraziti bulduğumuz gün yapıldı.Bu süreçte sadece poposunu ılık suyla yıkadık çok dışkı vardı, onu bile zor yaptık çok zorlandık izin vermedi terör estirdi. Sokaktan geldiği için pisti ama zamanla kendini yalaya yalaya temizledi odasında dururken, yaklaşık 2 hafta o küçük odada tuttuk. Eve salmadan önce de annem sabunlu suyla güzelce silip ıslak bezle durulamış. Ben uzaktaydım o sırada, öyle salmışlar eve sonra. Bizim için bir sağlık sorunu olur mu o geldi aklıma. Sokaktan gelen kedi illa yıkanmalı mı?

11 CEVAP

Anonymus552223

Hicbisey olmaz iki haftadir temizlemistir o kendini. Hayirli olsun kediniz

hazalaydin

Bende kedimi 2 aylikken sokaktan aldım durumu çok kötüydü burnu sümük içinde tüyleri aşırı kirliydi. Sizin gibi sadece popo kısmını sildim şuan 7 aylık ve hiç suya sokmadim doğru düzgün silmedim bile inanın benden güzel kokuyor kendisi :))

dilaraxx

@epiglottis dediği gibi iki hafta olmuş,o gerekeni yapmıştır.Sağlık açısından da hiçbir sıkıntı olmaz.

Alaracatlover

Eğer aileniz titizse bu gibi durumlar için özel mendil veya kuru şampuan kullanabilirsiniz ama unutmayın o kendini temizlemiştir:)

BalliBadem

Parazit aşısı birşey varsa öldürmüştür zaten

Gkocg

teşekkür ederim :)

Gkocg

Yok görünürde şu an tertemiz zaten, koku sıfır. Beyaz kürkünün olduğu yerler bemmbeyaz. Görünmeyen mikroplar vs olmuş mudur diye aklıma geldi sadece. Rahatladım ama sağolun

Yilmaz59

Bende kedimi sokaktan aldım aldığımda gri renkteydi 1 haftada bembeyaz oldu herhangi bir sıkıntımız olmadı.

berqayasin

Kafası hariç vücudunu nadiren yıkarsanız sorun olmaz bende bazen yıkıyorum birde poposunu yıkamayın onun yerine su püskürtme şişesiyle poposuna su püskürtün o kendisi temizlesin

hayvansever_

aşıları yaptırmışsınız daha hiç bir sorun olmaz

Bulutcemre

Aşılar tamamsa sorun yok.Ama illa bir şey yapmak istiyorsanız bir kase suya birkaç damla sirke ve bez ile hafifçe silebilirsiniz