Ulaşım Sorunu

Htcozlp

Merhaba,kedimi günlerdir veterinere götürüp getiriyorum,birkaç gün daha farklı veterinerlere gitmeyi düşünüyorum.Fakat çok uzakta oluyor gideceğim yerler.Kedimle bugün ilk defa uzun yolculuğa çıktım gidiş dönüş 2-3 saat sürdü.Ve sürekli miyavladı,çıkmaya çalıştı.Kafesten çıkarıp kucağına almayı düşünmüştüm, bir kişi kafeste olduğu halde çok korkup yerini falan değiştirdi (çok garip insanlar var) Alternatif olarak ne yapabilirim diye düşünüyorum,pet taksiler falan var,hiç kullanmadım,nasıl oluyor bilen varsa aydınlatır misiniz,Ayrıca araba sahibi olup götürüp getiren insanlar oluyor mu bazı sitelerde falan.Hem kedim için hem kendim için böyle bir şey daha iyi olur diye düşünüyorum,tavsiyeniz varsa şimdiden teşekkürler

8 CEVAP

psabrk

Korkuyorlar araba sesinden ve titreşimden ondan miyavlıyor sanırım ben genelde taşıma çantasına elimi sokarım öyle yolculuk eder benimle sessiz sessiz :) Pet taksiye gelirsek kullanabilirsiniz gayet güvenilir Pet taksiler var profilinize baktığım kadarıyla Ankaradasınız Armut.com da pet taksi ilanları var onlarada bakabilirsiniz.Evcil hayvan kabul eden taksiler var onlarlada iletişim kurabilirsiniz ha hiçbiri olmadımı Yolo diye bir uygulama var onu ararsanız onlarlada bir rezervasyon yaparsanız evcil hayvan olduğunu diyerek onlarda götürür sizleri bir çok yolu var ben İstanbulda taksi ile ulaşımımı gerçekleştiriyordum güvenilir oluyorlar :)
Korkanlarada yapacak bir şey yok işte onlarda bilse keşke kedinin insana verdiği huzuru ve güveni :)
Umarım kediniz,yavrunuz bir an önce sağlığına kavuşur :)

Htcozlp

Çok teşekkür ederim,dediginiz sitelere bakacağım ,pet taksilere biraz baktım aslında ama nasıl oluyor,tek kediyi alıp mı götürüyorlar falan tam bilmiyorum.digerlerine de detaylica bakacağım ..Normal bir zamanda olsa yol o kadar sıkıntı olmaz.Hasta olduğu için çok yıpranıyor gibi hissettim..Arabayla yarim saat olan her otobüsle 1 buçuk saat sürüyor malesef..tekrardan teşekkür ederim iyi dilekleriniz için:)

Kediniz inşallah sağlığına kavuşur onun için çok çabalıyorsunuz

Htcozlp

Elimden geleni yapıyorum :/ Keşke daha fazlasını yapabilsem,fakat böyle küçük gibi görünen sorunlar bile çok yıpratıyor insanı

Aynen öyle onlara birşey olunca evin neşesi gidiyo inşallah düzelecek

Htcozlp

Gerçekten öyle,günlerdir tek bir şeye odaklanamıyorum bile..Insallah düzelecek, ne olduğunu tam bir öğrenebilseydim

psabrk

Çok haklısınız tabiki rahatsız olduğu için huysuzlanıyordur.Pet Taksi hizmetini veren kişileri veya işletmeleri ararsanız daha detaylı bilgiler verebilirler kimisi sahibiyle taşıyor kimisi sadece transfer yapıyor onu görüşmeniz gerekli.
Yoloda Uberi bilirsiniz belki kalktı aynı ona benziyor onlarda kabul ediyorlar evcil hayvanı ama konuşmanız lazım rezarvasyondan evvel.Progo var mesela onlarda evcil hayvanı kabul etmekte tercih size kalmış umarım kendinize en uygun hizmeti bulabilirsiniz.
Ne demek rica ederim öncedende dediğim gibi buraya güzel haberlerinizle gelin ve hepimiz mutlu olalım :)))

Htcozlp

En iyisi dediginiz gibi yarın arayıp detaylarını net bir şekilde öğrenmek.. Hangisi daha uygun olursa onu tercih ederim muhtemelen..Inşallah dualarınızı bekliyorum,güzel haberler vereceğim tekrardan inşallah:)