Diş Eti İltihabı (Bilgilendirme)

bbeyzvv

diş eti iltihabı normalden fazla koku ve diş etinde kızarıklıkla belli eder kendini ilerledikçe kedi bir şey yerken bağırmaya başlar çünkü canı yanar tedavisi oldukça basittir ama ilerlerse daha geçmez tedavisinde insanlar için olan ağız losyonu kullanabilir ama bu canını yakacağı için izin vermez onun yerine veterinerden kediler için losyon alıp manasına katarak verebilirsiniz bunun önüne geçmek için dişlerini düzenli fırçalamanız yeterli olacaktır

6 CEVAP

dilaraxx

Benim kedimin ağzında koku var. Mama yerken devamlı bağırıyor patisiyle ağzından mamayı çıkarıyor. Ağız bakım suyu almayı düşünüyorum da koku alırsa felan yemezse yine tereddütü var. Malum sebep dolayısıyla veterinere gidecektik,o da olmadı

bbeyzvv

veteriner bize ilk başta kloroben önermişti siz de geçici süreliğine kullanabilirsiniz ama o ağzı yakıyor biraz maalesef umarım sizinki kalıcılaşmaz :(

dilaraxx

Çok kokmuyor ama yine de var koku ilerlemesini istemiyorum. Hata yaptım başta yapmaya alıştırmaya çalışıyordum dişini fırçalamak için, ama baktım bayağı korkuyor bıraktım.Ama yine hem fırçalamaya çalışacam hem dediğiniz kloroben almaya çalışacağım.

bbeyzvv

ağzı çok acıyorsa idarelik kuru mamayı ıslatıp verebilirsiniz

dilaraxx

Çok acımıyor sanırsam bir süredir bağırmıyor

bbeyzvv

iyi o zaman bazılarında kalıtsallaşıyor umarım sizde de olmaz