Kızım Doğumdan Sonra Çok Tüy Dökmeye Başladı Normal Midir?

ferahturfan

Kızım British Shorthair ve tüy dökme sorununu çok yaşamadık. Ancak gebelik döneminde ve doğumdan sonra aşırı bir tüy dökme sorunumuz var. Koltuğun üstünde bile topak topak gri tüy topluyorum. Ben tüylerinden rahatsız olmuyorum aslında döksün önemli değil temizlerim diyorum ama sağlık açısından bir sorunu mu var sizce ya da bu tarz dönemde böyle bir şey yaşayan oldu mu?

8 CEVAP

ZehraBulutt

İnsanların da doğumdan sonra saçı dökülüyor, hormonal sebeplerden ve gebelik ve emzirme döneminde vücuttaki vitamin ve mineralin azalmasından dolayı. Normal bir durum yani, mümkün olduğunca iyi besleyin kedinizi, evde kendiniz de ciğer, dalak, tavuk eti vs. pişirip verin kuru ve yaş mamaya ilaveten.

hayvansever_

gerildiği ve strese girdiği için normaldir ama kedinizi kısırlaştırın. Bir daha bu strese girmesine gerek yok hayvancağızın.

hayvansever_

malt ve vitamin olarakta gimcate bakabilirsiniz. Vitamin macunuda faydalı olabilir.

bbeyzvv

malt kullanıyor musunuz kullanmıyorsanız kullanın ama bir aya düzelir diyed düşünüyorum

ferahturfan

Hiç kullanmadım tavsiyeniz için teşekkür ederim ????

Linsenpai

Kısırlaştırın lütfen. Tüy dökme dahil bir çok sorunu engelleyecektir özellikle sağlık sorunlarını.

bbeyzvv

bence normal çünkü çok gergin günler yaşıyor kitten mama almanızı öneririm bir de ek besin verin yaş mama et vs

ferahturfan

Kitten kullanıyorum zaten yaş mamasını da düzenli olarak her hafta veriyorum evladım olduğu ilk günden beri her gün masaj yapıyorum sevdiği şeyleri hazırlıyorum. Kıskanıyor yavrularını ondan olabilir diyenler oldu ancak hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım zaten hırçın bir kız değil çok naif. Doktoruna götürdüm ancak tahlilleri sonucu sağlığında bir anormallik olmadığını belirtti. Psikolojik bir tepki olduğunu düşündüğümden ekstra neler yapabilirim diye bu foruma danışma gereksinimi gördüm.