Arkadaşlar Merhaba Sizlere Bi Kaç Sorum Olacak...

Elifcanay

1: kedimi 1,5 aylıkken sahiplendim ve bi hafta geçince veterinere götürdüm , veteriner iç parazit aşısını yaptı. Yani iç paraziti 2 aylığa yakınken yaptırdım.
2: dış parazit aşısı için daha yakın bi veterinere götürdüm ve aldığım tepkiler iç parazit için çok erken niye şimdi yaptırdınız oldu? Ben ilk defa kedi sahiplendiğim için tabii bilmiyorum neyin nasıl olduğunu.
3: iç parazit erken olduğu için dış paraziti biraz erteleyelim dediler ve 2,5 aylıkken dış paraziti de yaptırdık.
4: şimdi tekrardan iç-dış paraziti kaç aylıkken yaptırmam gerekiyor normalde aralarda 3 ay olsa iyi olur deniyor ama dördüncü ayı dolunca yaptırayım mı bilmediğim için sormak istedim.
5: karma ve kuduz aşıları kaç aylıkken yapılıyor? Bu konuda hiç bir bilgim yok arama kısmından aşı bilgilerine baktım ama kafamdakileri bi türlü toparlayamadım.
6: iç-dış , karma, kuduz aşıları dışında başka bir aşıları mevcutmu?
7: buda başka bi konu kusura bakmayın çok uzun yazıyorum , yavru kedi maması kaç aylığa kadar veriliyor, şuan kitten veriyorum ama yetişkin kedi mamasına ne zaman geçiliyor?
8: ve en önemli konu ve hiç bilmediğim bir konu.. kedimi kaç aylıkken kısırlaştırmam gerek (geç kalmadan)... yani yorumlarda okuyorum kızgınlığı geçince kısırlaştırın deniyor ama kızgınlığı ne zaman geçicek, o kızgınlığa girmeden kısırlaştıramıyor muyuz?
9: yani şuan oğlum 3 aylık , kısırlaştırma olayı dediğimiz kaç aylıkken oluyor? Dediğim gibi oğlum kızgınlığa girmeden yaptırılabiliyormu..?
10: kısırlaştırdıktan sonra ise yetişkin kedi mamasımı vermek doğru olur yoksa kısırlaştırılmış kedi mamasımı vermek doğru?
11: kısırlaştırdıktan sonra da ne kadar süre kısırlaştırılmış kedi maması veriliyor? Ve ne zaman yetişkin kedi mamasına geçiliyor..

Kusura bakmayın inanın ilk defa kedi sahiplendiğim için çok bir bilgim yok.. bu nedenle detaylı yazıp aklımda soru kalmasın istedim..

16 CEVAP

Elifcanay

Cevaplarınıza çok teşekkür ediyorum hepsini dikkate alacağım! Mama olarak ise ND kittene yeni geçtim:)