Kedimin Problemi Ne Olabilir?

Merhaba. Öncelikle okuyanlara şimdiden teşekkürler. Süreci baştan anlatayım. Kedim 6 yaşında, dişi. 26 mart idrar yolunda taş olduğu için ameliyat oldu, aynı ameliyatta kısırlaştırma da yapıldı. Sonrasında evde bakımla yavaş yavaş iyileşti, her şey yolundaydı. 3 gün önce biz uyurken kedimin dikişleri resmen patlamış. Nasıl olduğuna inanın hala akıl sır erdiremiyoruz. Her yer kan içindeydi, karrnından parçalar dökülüyordu. Apar toparr götürdük ameliyata aldılar. Sonradan dökülenlerin organ değil yağ dokusu olduğunu öğrendik, rahatladık. Başarılı ameliyatla toparladıklarrını söylediler, iki antibiyotik bir ağrı kesici verdiler enfeksiyon riskine karşı. Birisi augmentin şurup (12 saat arayla 1 cc), diğeri baytril hap (24 saat arayla yarım) Ağrı kesicinin ismini bilmiyoruz o da sıvı. 3 gündür eksiksiz şekilde ilaçlarını veriyoruz, hareket etmesine izin vermiyoruz, yakalığına dikkat ediyoruz vs. Hiç kusma olmadı, iştahı idrarı gayet yerindeydi. Ancak bugün kizim çok halsiz ve iştahsız + hiç kaka yapmadı. Zorrla tavuk yedirdim ilaç öncesi. Çift antibiyotik ve ağrı kesici kullanan bir kedi neden böyle olur? Şimdi size soruularım şunlar:
Neden 3 gün sonra birden böyle kötü olmuş olabilir?
Antibiyotikler fazla gelmiş dokunmuş olabilir mi? Enfeksiyon oluştuysa etkisini şimdi gösteriyor olabilir mi?
Ağrısı mı var diyeceğim ama o kadar ilaç içiyor, nasıl olabilir?
Psikolojik olabilir mi? Bize küsmüş olabilir mi? Sevdikçe mırlıyor ama.
Tuvaletini yapmaması konusu neden olabilir ve ne yapmam gerekir?
Buraya yazıyorum çünkü “bi getirin bakalımı, bi getirin görelim” cümleleri dışında bir yorum, bir düşünce almak istiyoruz. Lütfen tecrübeli olanlar yazabili mi? Ne yapmalıyız nasil bir yyol izlemeliyiz. Çok üzülüyorız ve hem maddi hem manevi olarak tükendik.
Edit: ek sorular: bu süreçte iyi gelebilecek besin, müzik, masaj vb her türlü önerilere de açığım.

3 CEVAP

Alaracatlover

Bem tecrübeli değilim fakat bir bildiğim varsa iki ameliyat aynı anda yapılmaz. Zaten ilkinde vücut toparlanmalıydı.
1 saydığınız tüm nedenlerden olabilir
2. O ilaçların yan etkilerine bskmanızı öneririm. Her ilaç aynı etkiyi vermez hayvanlarda
3 BIRAKIN koşma hariç hareket etsin
4 Bence piskolojiside bozulmuş kuzunun sevin okşayın arada ıslak mama verin moodu düşükse. +Rahatlatıcı şarkılar açım+anti stres maltı kullanın
5 devam ederse vakit kaybetmeden veterinere gidin
6 başka vetlerede danışın

Zeke

Bence de 2 ameliyat ağır gelmiş minik bünyesine:( benim de tecrübem yok sadece aşağıdaki müziklerin ekstrem durumlarda rahatlattığını biliyorum..
Açın sabaha kadar dinlesin..
Çok geçmiş olsun:(

https://youtu.be/HD7ftcBTAbI

https://youtu.be/ocRz7uNtCE8

https://youtu.be/xNf-ERYgyhs

Teşekkür ederim yanıtlanırız için.