Bildiğiniz Kaliteli Somonlu Yavru Kedi Maması Var Mı?

gevezeuzayli

Merhaba, 6 aylık yavru erkek kedimize N&D Kitten Tavuklu mama kullanıyorduk. Ancak sebebi bilmediğimiz bir şekilde bir böbreğinde büyüme olduğunu fark etti veterinerimiz. Tavuktan uzak durun dedi.
Daha önce bu şekilde yüksel proteinli mamalardan dolayı böbrek sorunu yaşayan var mı? Buna bu mama sebep olmuş olabilir mi? Bildiğiniz kaliteli markaların tavuklu olmayan yavru mamaları var mı?

18 CEVAP

gevezeuzayli

Biz de tavuk kaynatıp veriyorduk ancak tavuktan uzak durun dedi. 4 yaşında kısır kedimiz var o da N&D tahılsız bıldırcınlı mama yiyor. Şimdi onun için de endişeliyiz. Proplan ve Hill’s için market maması dedikleri için N&D’ye geçmiştik. Şimdi ne yapsak bilemiyoruz.

gevezeuzayli

Tüy dökümü çok aşırı değil asıl problememiz böbrek maalesef. Teşekkür ederim önerileriniz için.

gevezeuzayli

İki veterinere danıştım.Birisi doğuştan olabilir dedi.İkisi de tavuğun kristallenmeye sebep olduğunu söylediler ancak mama kullanımıyla ilgili net cevap alamadım. Sizin yüksek proteinli mama ve böbrek sağlığıyla ilgili bilgileriniz varsa lütfen paylaşın. Aradaki ilişkiyi anlamaya çalışıyorum.