N&D Mamadan Böbrek Sorunu Yaşayan Var Mı?

gevezeuzayli

6 aylık erkek yavru kedimizin bir böbreğinde büyüme ve kristallenme varmış. Bize geldiğinden beri -3 aydır- N&D Kitten Tavuklu mama yiyordu. Buna benzer tecrübesi olanlar paylaşabilir mi lütfen ???? Süreç için tavsiyeleriniz var mı?

27 CEVAP

BalliBadem

Evet çiğ besliyorum profilimde yazım var raw diye bakabilirsiniz doğru yapılırsa risk olmaz
Hipoalerjenik mama iyi gelebilir belki emin değilim ama hipoalerjenik mamalardada et yok

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, peki tedavisi var değil mi ne olacak şimdi :'(

gevezeuzayli

Evde 2 kedimiz var şu an biri 4 yaşında kısır bir dişi diğeri yazdığım 6 aylık erkek. Dolayısıyla kimin ne kadar içtiğini gözlemlemek biraz zor ancak öneriniz için teşekkürler. Belki bu yolla daha fazla su içerler.

TATA4242

Ben kendim yaptım en fazla 3 güne bir suyunu değiştiriyorum ve temizliğini yapıyorum,bu kadar.Günlük olarakda suyunu değiştirebilirsiniz ama içmesinde problem yok ise ve bahçeniz yok veya çiceğiniz bulunmuyorsa,su israfı oluyor.Bu sebeple,cam olduğu ve kirlenmediği için suyu 2-3 güne bir değiştirebilirsiniz.

Ayseenur10

Evet erkek kedi, erkek kedilerin idrar yolları daha dar olduğu için evet onlarda bu durum daha çok görülüyormuş :( çok acı bir şekilde tecrübe ettik, haftada 1-2 defa yaş mama verin bol su tüketmeli ben uyanık olduğum zaman 1-2 saatte bir şırıngayla su veriyorum hep

Anladım bir gün bizde de olursa daha az panik yaparım en azından :) umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur geçmiş olsun

gevezeuzayli

@TATA4242 Su pınarı/şelalesi ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Çok pahalıları da var çok ucuzları da. Siz hangi modelini kullanıyorsunuz?

BalliBadem

Geçmiş olsun

Kerevit

Mama karışımı yapmak mantıklı değil mi bu durumda. Sürekli kalitesiz mamalardan bahsediyoruz nd nin yanına karıştıralım. Ben böyle yapıyorum açıkcası

Kendiniz yapabilirsiniz TATA yakın zamanda kendisi yapmış yapmasıda aşırı kolay en fazla 80 90 tl ye yaparsınız

Mama degil ama yas mama oneririm. Nd nasil gelir bilemem he rkediye farkli etki yapar denemek gerek. Mutlaka ama mutlaka 2-3 gunde bir yas mama yesin.

Naruto88

Yaptığım araştırmalara göre yaş mamayı bol bol vermek gerekiyor. Hatta yabancı bi makalede en kötü yaş mama, en iyi kuru mamadan daha iyi diye bi ifade vardı. O yüzden maddi durumum el verdikçe, tahılsız schesir nd vs her gün, olmadı 2 güne bi bir tane konserve veriyorum 85 grlık.