7 Aylık Kediye Yetişkin Maması Vermek?

sanslibuyuyor

merhaba kedime nd nin yavru kedi mamasından veriyordum ama bir haftadır yüzüne bakmıyor ağzına bile almıyor ben de bugün nd nin yetişkinler için kuzulu ve balıklı mamasından aldırttım azar azar bir de proplan yetişkin kuzulu mama aldırdım nd leri kokladı ve bıraktı yemeyi denemedi bile proplandan biraz yedi eğer yemeye devam ederse proplan kuzuludan devam etmek istiyorum ama yetişkin maması 7 aylık kediye verilir mi protein oranı daha az diye duymuştum yetişkin kedilerde öneriniz nedir?

12 CEVAP

sanslibuyuyor

sık sık yaş mama ve tavuk ciğer haşlaması veriyorum teşekkür ederim cevabınız için :)

onurtemiz

yetişkin maması vermek zararlı değil lakin yavru mamalarında gelişimi için ek takviyeler mevcut. Çocukken az süt içip 25 yaşınıza geldiğiniz de çok süt içmeye başladığınızı düşünün. Misal yani

Bence sık sık verdiğinizden ötürü kuru mamayı beğenmemeye başladı sizinki. Yaş mama verdiğinizde kuru mamayla karıştırarak verirseniz belki unutmaz kuru mamanın tadını.

İsterseniz şöyle yapın mesela 80 grlık bir konserveyi ikiye bölün Pazartesi verdiniz bir yarıyı öbür yarıyı salı verin. Ama sade vermeyin kuru mama dökün içine birazcık da su ekleyin oh mis. Onun için et çorbası gibi olur. Böbreklerine su gitmiş olur güzelce. Böylece kuru mamadan da faydalanmış olacak yemiş olacak. 2. konserveyi de atıyorum Perşembe Cuma verin böylece haftada 2 kutuyla 4 kere yaş mama yemiş olacak. Bereketlendirmiş olacaksınız porsiyonu.

Alaracatlover

Haftada bir kaç kez ıslak mama verirseniz bir sorun olacağını sanmıyorum (kitten) ya da et :)

Shaco

yetişkin mamasıda kullabilirsiniz ama onun için yeterli olmayabilir biraz dışarıdan et desteği yapabilirsiniz daha sonra 11 aylığa kadar pro planın yavrusunu alırsınız bazı kediler yoğun kokulu mamaları yemiyor ve mamalardan çabuk bıkabiliyorlar ondan onun sevmesi daha önemli

Shaco

ciğer mi hani nerde ???? :D çok severler afiyet olsun onlara

Shaco

ben kemiği kaynatıp suyunu döküyordum yada yumurtayı rafadan pişirip sarışınla karıştırıyordum kedi de köpekte çok seviyor

sarmanbirkedi

Bir daha proplani bırakmak çok zor olacak bağımlılık yapıyor. Bilginize

sanslibuyuyor

@shaco proplanın yavru kedi maması bizimkinin yediği ilk kuru mamaydı ondan sıkıldı nd ye geçme sebebimiz de buydu ben de ondan proplanın kuzulusunu aldım nd yi ben de kokusundan dolayı sevmediğini düşünüyorum çünkü aldığım balıklıyla kuzuluyu tatmadı bile kokladı ve bıraktı

Shaco

ben sıkışmadıkça almam pro planı ama bağımlılık yapmadı şuan nd kullanıyorum bahçe kedisi olduğu için gün içinde çok enerji harcıyor geziyor dışarıdanda et desteği yapıyorum veternier turp gibi diyor :D

sanslibuyuyor

@onurtemiz benim bebe çok uyanık nd yi yaş mamayla karıştırıp verdim yaş mamaları ayırıp yedi kuru mama öylece tabağında kaldı dokunmadı bile ama proplanın kuzulusunu yaş mamasız da yedi yani sevdi onun tadını ve dediğiniz gibi yaş mamayı ben genelde kuru mamasıyla karıştırıp verirdim ama nd den sıkıldı artık sanırım
haftada beş gün vermeye çalışıyorum yaş mama ya da tavuk ciğer haşlaması o yüzden bonacibonunkileri kullanıyorum yaş mama olarak konu yaş mama olunca tabağı bile yalıyor benimki :D

sanslibuyuyor

@shaco keşke benimki de yeseydi nd yi onu verirken içim çok rahattı ama işte sıkıldı bizimkisi belki birkaç geçtikten sonra tekrar nd vermeyi denerim ama o zamana kadar proplana devam galiba
çoğu kişi proplan bağımlılık yapıyor dedi ama benimki 3 ay yedikten sonra ondan da sıkılmıştı