Kedi Diş Fırçalama

Tarc33

Merhaba kedime normal diş macunu ile fırçalama yapabilir miyim veya macunsuz listerin kullanip fircalasam

12 CEVAP

dilaraxx

Alana kadar fırçalamamak daha mantıklı.

sarmanbirkedi

Kedi dis macunları peynir ya da et tadında oluyor ya onu kullanın ya da a101 veya binden h.cevizi yağı alın. Ama sakın insan fırçası ve bizim dis macunu kullanmayın. 3 yaşından küçük bebeklere bile onerilmez. Ayrıca çok kötü zarar verir.

poughkeepsie

Eğer şu an alacak maddi imkanınız yoksa ıslak diş fırçası ile biraz fırçalamanız da hiç yoktan iyidir bence. Ama şunu unutmayın ki kedi de evin çocuğu, b*ku bile masraf. Burada 'param yok' yazdığınız an o zaman neden kedi bakıyorsunuz gibi bi tepki ile karşılaşma ihtimaliniz de var :( Sakın insan ürünlerini (diş macunu, şampuan, abur cubur gibi hazır gıdalar) kediler üzerinde kullanmayın, vermeyin. Bize bile zararı var o ürünlerin. Kedi diş macunu da, hindistan cevisi yağı da 30-40 tl civarı. Alana kadar fırçalamasanız da olur

BalliBadem

Diş fırçalamak çok aciliyetli birşey değil paranız olduğunda bim yada a101 den çocuk diş fırçası ve hindistan cevizi yağı alın fırçaladıktan sonrada fırçadaki yağı çocuk diş macunuyla arındırın ben öyle yapıyorum ve 1 sene fln yeter rahat

dilaraxx

Kesinlikle yapmayın kedinize zarar verirsiniz

Tarc33

Neden doğal yolla yapabilecek önerisi olan?

dilaraxx

Ya kedi diş macunu ve kedi diş fırçası alın. Yada bebek diş fırçasıyla yumuşak olacak macun alamıyorsanız hindistan cevizi yağıyla yapın. Ama o dediğinizi yapmanız tehlikeli

Tarc33

Hindistan cevizi yağı nerede bulayım param yok

Ayseenur10

Bakın hindistan cevizi yağı 17-18 gibi bir fiyatı var *** de, 9 tl de Kargo var

Ayseenur10

Ve emin olun uzun süre gider sadece kediniz için kullanacaksanız

hindistan cevizi yağı çok büyük kavanozlarda 20-25 lira. daha ucuza, daha küçüğü de eminim bulunur. sıvı yağ formunda olanlar var, kedilere kullanılıyor mu bilmiyorum ama sorun olacağını sanmıyorum açıkçası. yanlışsam düzeltin. ufak şişelerde 5-10 lira arası aktarlarda. bebek diş fırçası kullanıyorum ben.

Kedi dis fircasiyla fircalanmali. Skain insan fircasi kullanmayin. Tahris olur zarar verirsiniz. Kedi dis macunu alin alamiyorsaniz hindistan cevizi yagi da olur. Parmak dis fircalari var cok pratik her sitede var bi bakin derim.