Fip Pozitif

Htcozlp

Bugün kedime rivalta testi yapıldı.Sonuç pozitif..Dun biraz umudum vardı,kesin bir şey yoktu fakat bugün farklı bir yere gittim,ve bu testin kesin olduğunu söylediler.Bugun gittiğim yer kesinlikle uyutma taraftarı değildi.Fakat tedavinin çok zor olduğunu,yurt dışından getirilen ilaçların sadece süreci uzattığını anlattı.Diğer kedime geçme ihtimali var.Kedimin acı çekmesini istemiyorum,fakat ölmesini hiç istemiyorum.Dualarınızı bekliyorum.Uyutmak demek vazgeçmek mı,yoksa onun için daha iyi mi ,lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşın,yarına kadar karar vermem gerekiyor.

25 CEVAP

Htcozlp

Evet şimdiye kadar gereksiz yere çok hırpalandı.Dün ihtimali varken bile ayırdım. Bugün diğer kedimin temas ettiği her yeri çamaşır suyla sildim virüsü öldürmede çok etkiliymiş. Durum belirsizken en azından bir umudum vardı,farklı bir hastalıktır ,düzelir diyordum.Şimdi o ilaçlara ulaşamazsam hicbir şey düzelmeyecek ki.Sadece gittikçe daha da kötüleşecek.Ben çocuğumun ölüşünü izlemek istemiyorum.Ama iki türlü de bu olacak.

Htcozlp

Facebookta takip ettiğim sayfalar var,yardim toplanılsa bile şuan galiba ilaçları getirmek sıkıntı.Yine de şansımı deneyeceğim.Onereceginiz sayfalar vs varsa atabilirsiniz.

İnstagramda baya sayfa var, benimkilerinde sayfası var @zeuscarlos_ baya orda takipleştiğimiz arkadaşlar var 8k 7k lık hesaplar inşallah buluruz gurgur'un sahibide öyle topladı yeterli miktarı

Htcozlp

Tamamdır teşekkür ederim bakacağım

Benim ikinci kedim poyraz ıslak fipten öldü 1-1.5 ay yaşadı. Ben yavaş yavaş kotulesip ölecek sanmıştım bir gece aniden rahatsızlandı ve sabaha kaybettik. Iki veterinerimiz de fip baska kediye bulasmaz dedi büyük kedime de herhangi bir şekilde fip bulasmadi aşıları tam ve sokağa çıkıp gelen bir kediydi( poyraz öldükten sonra da geçici olarak başka kedilere baktık onlar da fip olmadılar.) Tedavi olarak iki günde bir veterinere gidiyorduk karnından sıvı çekiyorlardı. Bağışıklık güçlendirici olarak immun44 içiriyordum. Tek pişmanlığım keşke uyutsaydik acı çekmeden ölseydi diyorum ama birden fenalaştı hiçbir şey yapamadık :(

Htcozlp

Ben her ihtimale karşı sıkı bir önlem alacağım, gurgurfipiyenecek hesabı sayesinde iki tane facebook grubuna üye oldum.Ilaclari araştırıyorum.Bilgisi olan varsa yine konuşmayı çok isterim. Dualarınızı bekliyorum,

Htcozlp

Başınız sağolsun.Cidden çok üzüldüm ve anlıyorum sizi.Bugun veterinerimiz diğer kedimi göndermemi bile söyleyince ben baya korktum.Ayirdim tamamen fakat ikisi de çok mutsuz..Birkac kişi de söyledi bulaşmıyor diye fakat bilmiyorum

Şimdi birşey olmaz derim birde öbür kedinize bulasiverir ama bizimkilere birşey olmadı. Internette de hep başka kediye bulasiyo yazmışlar. Lanet olsun böyle hastalığa hala çocuğumu arıyorum evin içinde bir çözüm bulsunlar buna :(

Helppaws

Yapabilirseniz 2. Kedinizi bir tanıdığınıza verin, tedaviden sonra geri alabilirsiniz muhtemelen, geçmiş olsun

Htcozlp

Diğer Kedim beni görmeden yapamaz,gereksiz stres olur,belki onun coranasi varsa o da çevirirse diye korkuyorum evde kalıyor fakat diğerini sevip onun yanına gitmiyorum,kıyafetlerime kadar değiştirip elimi falan yıkayıp öyle seviyorum malesef.boyleyken bile beni çok özlüyor.