Fip Pozitif

Htcozlp

Bugün kedime rivalta testi yapıldı.Sonuç pozitif..Dun biraz umudum vardı,kesin bir şey yoktu fakat bugün farklı bir yere gittim,ve bu testin kesin olduğunu söylediler.Bugun gittiğim yer kesinlikle uyutma taraftarı değildi.Fakat tedavinin çok zor olduğunu,yurt dışından getirilen ilaçların sadece süreci uzattığını anlattı.Diğer kedime geçme ihtimali var.Kedimin acı çekmesini istemiyorum,fakat ölmesini hiç istemiyorum.Dualarınızı bekliyorum.Uyutmak demek vazgeçmek mı,yoksa onun için daha iyi mi ,lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşın,yarına kadar karar vermem gerekiyor.

25 CEVAP

O ilaçlar erken tedaviye başlandığında işe yarıyor sakın uyutmayı düsünmeyin yakın zamanda instagramda @gurgurfipiyenecek diye bir sayfa var kedinin tedavisi 4 gün önce bitti iyileşti inşallah iyi olcak

gevezeuzayli

Fip çok bulaşıcı bir hastalık. Kedinizi ayrı odada tutup. içeride giydiğiniz kıyafetleri odadan çıkarken değiştirmeniz lazım. Kedinizin genel durumu iyiyse şu an için düşünmeyin bence. Youtube’da bu hastalığı yenenlerin videosu da var. Lütfen iyice araştırın. Hülya Kuyumcuoğlu adlı kullanıcı kedisini kurtarmış. Youtube’da videosu var. İçinizde bir “Acaba?” varsa gerekli şartları sağlayabiliyorsanız vazgeçmeyin derim. Ancak kedinizin artık acı çektiğine inandığınız zaman düşünmelisiniz. Geçmiş olsun ???? Bunlar benim şahsi fikrim, umarım sevgiyle iyileşir.

psabrk

Geçenki testleri negatif çıkmıştı şimdi pozitif nasıl oluyor acaba o diğer veteriner yanlış mı test yaptıda negatif çıktı acaba ? veya doğrulamak için gene yapmadımı ?
Cidden şuan bu haberinize üzüldüm diyebilecek tek kelimem dahi yok :( Umarım yavrunuz en kısa sürede bu hastalığı yener ...

Gerçekten nasıl veteriner oluyorlar anlamıyorum

Anonymus552223

Kedinizi sevin gunlerini guzel gecirmeye calisin. Veteriner veteriner gezmesin stres olmasin. Ayni kumu kullanmasinlar. B vitamini vermisti bizim veteriner kuru fip icin. Belki ise yarar.. gecmis olsun kolayliklar dilerim

Anonymus552223

Stre onemli faktor fipte. Bazi tedaviler de eziyete dönuyor..bazen kaderi kabullenmekten baska care yok.

Feris

Gerçekten çok üzüldüm. Çok geçmiş olsun. Umarım yakın zamanda güzel haberler alırız kendinizden ????

bbeyzvv

fip belirtileri ve nedenleri ne araştırdım ama doğru düzgün sonuç bulamadım ve bu aralar bu sitede çok fazla fip görüyorum korkmaya başladım

Htcozlp

Bunun kararını versem bile asla doğruluğundan emin olamayacağım.Ben 3 aydır onu tekrar aldığımdan beri düzgün yürümesi için,sağlıklı olması için her şeyi yaptım.Ve şuan hicbir şey kalmadı elimde.Ilaclari biliyorum.Gurgurfipiyenecek hesabına ınstagramdan ulaştım dün,konuştum her şeyi anlattı,fakat tedavi cidden çok pahalı, ve 84 gün o ilaçları ben nereden nasıl hangi parayla alabilirim bilmiyorum.

Off. Cok kotu bir durum. Buna bir yorum yapamayacgim. İnsan 2 evladindan birini secmek zorunda kalir mi? :( Cok uzuldum bence siz karar verin hangi yolu secerseniz daha iyi hissedeceksiniz ve hangi yolu secerseniz kedileriniz icin daha iyi olacak bunlari degerlendirin. :(( Gecmis olsun. Umarim atlatir hicbirsey olmadan.

Htcozlp

Daha önce yapilan test corona testiymiş.saklama koşulları vs testin doğruluğunu etkiliyormuş.Gercekten 10 gündür neredeyse saçma sapan tanılarla saçma sapan tedavilerle yordular.Kyk kredim yatali 4 gün oldu, fakat şuan 0 ım ya.Bilmiyorum,bilerek mı yordular,öyle kötü olabilecek insanlar var mı düşünmek bile istemiyorum ..

Anonymus552223

Bizim veteriner de kolay ölen bir virus demisti, sabun bile yeterliymis.. simdiden sonra evinizin sicakligindan ayirmayin onu. Ötenazi de iyi degil, kendi ellerinizle veterinere olume goturmek de olmaz. Cok aci ama evde bakabildiginiz kadar bakin bence

psabrk

Maddi açıdan zorlayacak bir durum sizi anlıyorum ama kestirip atmayın hemen yardım kampanyası düzenlesek sizler için keşke bir organizasyon yapabilsek keşke ben instagramda vs görüyorum ameliyat olacak kedi,köpekler için kısa sürede milyarlar toplanabiliyor keşke böyle bir imkanımız olsada bizlerde yapabilsek.Çok üzüldüm inanın ama üzülünce elbette bir şeye fayda etmiyor ama lütfen kötü düşünmeyin o da diğeride sizin yavrunuz aralarında seçim yapınca ileride pişman olmayacağınız bir şekilde karar verin.İleride ya keşke bu kararı vermeseydim demeyeceğiniz bir şekilde davranın yoksa çok yıpranırsınız.

Htcozlp

Ve bugün diğer kedime bulaşmamışsa bile bu süreçte bulaşabilir,veteriner tedaviyi seçeceksem diğer kediyi göndermemi söyledi.

Htcozlp

Hayatımda vereceğim en zor karar.Ben elimden geleni yapacağım.Fakat ilerleyen süreçte ne kadar kötüleştiğini, kotulsecegini yasayan ,paylaşan insanların yazdığını okuyorum.Galiba kararım acı çekmemesi için hangisi daha iyi olacaksa bunu bulmak