Saldırganlaşma

Kbr66

Merhaba kedim tahminime göre 7 aylık çok oyuncu, akıllı, uslu bir kucak kedisidir.

Ancak son birkaç gündür durup dururken beni yalamaya çalışıyor engelleyince de durmadan ısırmaya kulaklarını geriye atıp saldırmaya başlıyor ve bu ısırıklar hiç de oyun oynarken yaptığı gibi değil çok sert ve acıtıyor. "hayır" komutunu bilen bir kedi normalde hayır dediğimde yapmaz çoğu şeyi ama bunları yaptığında asla komut dinlemiyor.
Saldırdıktan 10 dakika kadar sonra hiç bir şey olmamış gibi mırlayarak gelip kucağıma yatabiliyor.

Önceden böyle değildi neden böyle yapıyor olabilir ben mi yanlış bi şeyler yapıyorum lütfen yardım eder misiniz

8 CEVAP

Zeke

Verdiğiniz bilgiler kızgınlıkta olduğunu düşündürdü bana da.

bbeyzvv

kısır mı değilse ondandır

Kbr66

Kısır değil ama kızgınlık döneminde mi bilmiyorum daha önce girmedi hiç

Feris

Kediniz erkek kedi ise kizginliga girmiş gibi görünüyor. Kaç yaşında?

Kbr66

Kedim dişi ve sokaktan sahiplendiğim için doğum tarihini bilmiyorum ama veterinere göre 7 aylık civarı

Kbr66

Kızgınlıkta olduğunu nasıl anlarım peki başka bi belirtisi var mıdır

BalliBadem

Sürtünür poposunun üstünü sevince havaya kaldırır bağırır ama her kedi bu kadar bariz göstermeyebilir

Kbr66

Evet sürtünüyor ama diğer yazdığınız şeyler yok :(