8 Günlük Kızgınlık

poughkeepsie

Kedim 8 gündür kızgınlıkta. Ondan önce de 3-4 gün belirtiler göstermişti. (Günde bir iki kere bağırarak miyavlama, sık sık ama az işeme)

Enerjisi yerinde ancak oyun oynamak istemiyor, en sevdiği oyuncağı bile iteliyor. Sanırım ağrısı olduğundan (ben öyle düşünüyorum) emekleyerek ilerliyor. Sık sık uyuyor uyanık olduğu zamanın tümüni pencere önünde geçiriyor. Cama erkek kedi geldiğinde koklamaya çalışıp arkasını dönüyor :(

Son 2-3 gündür 15 saat falan uyuyor, oyun isteği ilk günlere göre arttı ama tavırları hala kızgınlıktaki gibi. Miyavlamaları da devam ediyor. İştahı normalden az.

Sorum şu, bu kadar uzun sürmesi normal mi?

5 CEVAP

Anonymus552223

Gittikce daha uzun ve zor oluyor bu donemler

Minikmuezza

Kediniz kac yasinda?simdiye kadar ki girdigi kizginlik sayisi coksa oyuzden olabilir birde 10 gun surende oluyor normal

Bir arkadaşımın kedisinde 1.5 hafta boyunca sürmüştü

Thebeatle

Normqldır benım kedımde uc ay suruyo hatta ara ara malum aylar dısındada kızgınlaştıgımı düşünüyorum benımkıler erkek

poughkeepsie

8-9 aylık civarı tam bilmiyorum ne yazık ki. Daha önceki kızgınlığı 5 gün falan sürmüştü