Isırık,Tırnak Yara Ve İzler

psabrk

Merhaba değerli dostlar sizlere denediğim ve olumlu sonuç aldığım bazı bilgiler aktaracağım.
Ben ve benim gibi bir çok kedi sahibi eminim ki ellerinin,kollarının,bacaklarının,ayaklarının ısırılıp,tırnaklanıp iz kalmasından muzdariptir.
Benim genelde ellerimde bu izler ve yaralar yoğunlukla bulunmakta.Kedimi severken bile oyun olarak hafifce ısırıyor veya bir anda delirip ısırıyor :) Eğer sizlerinde ellerinizde,kollarınızda,bacaklarınızda,ayaklarınızda bu tür yaralar ve izler varsa sizlere bir kaç kremden bahsetmek istiyorum en azından yaraysa bir an önce yaranın iyileşmesini sağlarsınız, izse de izin geçmesini sağlarsınız.
1.FİTO KREM
Fito krem yarayı bir an önce iyileştirmekte cidden güçlü bir krem.Kediniz ısırdı veya tırnakladı ve kanıyorsa bu kremden o yara üzerinde günde 2 veya 3 kere olmak üzere yaranın üzerine ince bir tabaka halinde sürerek 1-2 dakika ovalamanız gerekmekte.Eğer her gün düzenli olarak bunu yaparsanız yara iz kalmadan iyileşecektir.
2.Madécassol Krem/Merhem
Madécassol kremi ise yara geçmiş ve iz kalmış ise kullanmanızı tavsiye ediyorum.Bu kremi sabah,öğle,akşam olmak üzere günde 3 kere izin üzerine sürerek ovalarsanız 1-1.5 ay arası kullanımda faydasını gözle göreceksiniz.Bu sayede hafif izleriniz kremi kullandığınız süre boyunca zamanla yok olacak.
3.Expigment Krem (%2 veya %4)
Expigment krem ilaç içerisindeki barındırdığı madde olarak %2 ve %4 olarak iki sınıfa ayrılmakta.Ama ben sizlere %2'lik olanı önermekteyim.Bu kremi gündüz ve gece yatmadan sürmeniz gerekmekte.Bu krem genelde tırnak veya ısırık yarası artık iz oluşturduysa kullanabilirsiniz.Örneğin benim kolumda 7-8 aylık,elimdede 1 senelik bir iz vardı ve Madécassol ve Expigment kremi kullanarak bu izleri ortalama 1.5 hafta gibi kısa bir süre içerisinde iyileşme aşamasına getirdim ve eminimki 2 aya yakın bir kullanımımda izler yok olacak.
Expigment kremi ince bir tabaka halinde yaraya veya ize sürerek 2 dakika ovalamanız gerekmekte.
Umarım yardımcı olmuşumdur :)

5 CEVAP

Bulutcemre

Çok bilgilendirici teşekkürler ama ben nedense izlerimi seviyorum. Ekstra bir şey yapmıyorum. Akışına bıraktım

altininannesi

Bilgilendirmeniz çok güzel olmuş emeğinize sağlık :') Ama ben de izlerimi seviyorum ekstra bir şey yapma gereksinimi duymuyorum o yüzden :')

psabrk

Rica ederim keşke bende sizler gibi izlerimle barışık olabilsem :)

BalliBadem

Ben izleri sevmesemde gözüme batmıyor varlarmış yoklarmış umursamıyorum gözüm alıştı sanki iz yokmuş gibi hissediyorum ama yara bere var bendede baya

psabrk

Rica ederim.
Ben alışmaya çalıştım ama yapamıyorum :D Tenim fazlasıyla beyaz olduğu için kıp kırmızı oluyor izler elimde,kolumda,bacağımda açıkcası rahatsız edici benim gibi arkadaşlar varsa baya faydalı bir bilgi bunlar :)