Kedimin Dilinde Mavi Bir Renk Var Ne Yapabilirim

nergiss

kedimin dili bu şekilde bu renkte

11 CEVAP

Katya06

Bu renk mavi değil. Kedinizin dilindeki lekelenmeler gayet normal. Artış veya azalma olabilir. Hemen hemen hepimizin keşişinde var bu.

Katya06

Keşişinde değil tabi kedisinde.

Katya06

Korkmayın gayet normal bir durum.

Katya06

Şuan hatırlamıyorum ama veterinere sormuştum bunu. Oda normal demişti açıklamasını yaptı. Dildeki renk pigmentleri vs bir şeyler dedi ama unuttum. Tekrar sorup buraya yazayım. Bu konu genelde çıkıyor karşımıza. Bununla ilgili çok fazla bilgi kirliliği var bende baktığımda bir sitede kediniz hasta ölebilir vs yazmışlardı. Bununla ilgili bir başlık açarım tam bilgi edinince :)

poughkeepsie

Yalnız fotoğraf o kadar tatlı ki gülmeden geçemedim

nergiss

Teşekkürler ciddi birşey var diye korkmuştum ????

LadyAndCat

Kedilerin dillerindeki renk , pigment tomurcukları değişime uğruyor. Nedenini tam olarak ben de bilmiyorum. Bir çeşit ÇİL gibi düşünün. Dilde beneklenme oluyor.
Kedinizin dili mavi gibi görünüyor ama DEĞİL. Mavi dil gerçekten de ciddi sağlık problemleri getirebilir.
Ama bu o DEĞİL içiniz rahat olsun.
Lütfen arada kedinizi ciğer, kalp gibi şeylerle besleyin. Market mamaları verebilirsiniz sorun etmeyin bunu. Bu arada kuru mama yerken temiz içme suyuna ulaşması önemli ve her gün suyunu tazeleyin. Bir bardak su yeterli olacaktır Anne için.

Zeke

Teşekkürler

Zeke

@Katya06
Peki bunun olma sebebi nedir biliyor musunuz?

nergiss

yardımınız için teşkkürler

kittenlove01

merhaba aynı şekilde benim kızımda da böyle bir şey fark ettim sabah. nasıl geçirdiniz, veterinere gittiniz mi, önemli bir şey oldu mu?