Köpeğimde Isırma Sorunu

Kayip

Sokaktan sahiplendiğim köpegim sürekli paçama sarılıp ısırıor her nesneyi ısırıyor ileride başkalarına zarar veriri diye korkuyorum

10 CEVAP

Shaco

yavru köpekler cisimleri ısırarak tanırlar gayet doğal sen ona yön vermen lazım ısırmalayacak ve ısırlacak şeyleri öğretmen lazım ve yavruluk dişleri kaşınır daha sonra bunları 3 4 aylıkken yavaş yavaş dökmeye başlarlar ve 8 aylıktan sonra kalıcı dişler çıkar köpeklerin diş gelişimi için kemirmek çok önemlidir köpek kemiklerinden gerçek tavuk dana kemiklerinden yada kemirme oyuncaklarından kullanmalısın

Kayip

Çok tesekkürler verdim gercek kemik kemiriyor çok tesekkür ederim bide galiba kangal kırması tahmin ediyorum insancıl olması için ne yapmam lazım bağlamak istemiyorum alanım cok geniş bağlamadan insanlara nasıl alıitırabilirim

Shaco

bağlama köpeğin merakını ve enerjsini atmasın engeller ve daha çok bulunduğu ortamda bağlı olduğu için bekçilik yapmasına sebep olur yürüyüş tasması ile insanların yanında ve ortamın gürültüsüne alışması için gezdirmelisin

Shaco

her köpekte koruma güdüsü vardır başlarda misafirlere yada tanımdığım şeylere havlar yad hırlar zamanla bunun bir tehtid olmadığını ona göstermen gerek yanındayken sonra yalnız kalsa bile tetikte olmaz

Shaco

eğer başka köpeğin yada yakınında köpek varsa sosyalleştirilmesi daha iyi olur ileri bu denli sıkıntı çekmezsin

Kayip

Başka köpeğim yok ama çevremde çok köpek var bende onlara göstermiyorum daha 1 buçuk aylık civarı yavru baska köpek yok hepsi büyük köpekler köpeğime zarar verirler die korkuorum

Shaco

sokak eğer sürü halindeyse yabancı görmedikleri köpekleri istemeyebilirler bazen dişilerle tanışmak hoşlarınada gider daha büyüdüğünde tasma ile yürüşlere çıkarman daha güvenli şimdi sadece aileye ve ortam çevresine alışması yeterli daha çok küçük zaten ve düzgün bir iletişim kuramacağı için ibraz daha büyük ve toleranslı köpekle iletişim kurmalı kuracaksa şuan

Shaco

büyük köpeklerle iletişim kuramayabilir şuan

Shaco

sadece yaşlı toleranslı köpeklerle

Kayip

Çok tesekkür ederim saolun çok yardımcı oldunuz ilk defa yavru köpek besliyorum önceden de bi tane 7 yas civarı sokak köpeğim vardı ama bu küçük olduğu için dilinden anlamaya calişiorum