Kedim Yabancı Maddeyi Kusarak Çıkardı????

Dün akşam her şey gayet normaldi bugün evde gezinirken miyavlıyordu ve az önce beyaz şeffaf bi şekilde çok az kustu böyle bi halsizleşti mamasını yemedi filan sonra geldi koltuğun arkasına miyav miyav dedi dedi kustu o zaman da çiçeğin sapını yemiş onu çıkardı sonra miyavlaması durdu hareketlenmeye başladı mamasını yedirmeye çalışmadım tekrardan veterinerimiz kapalı ama ben yine de yazdım çünkü ne yapmam gerektiğine dair hiç bir fikrim yok ???? yanlış bir şey de yapmak istemiyorum yardımcı olabilecekler var mı? Fotoğrafta da kustuğu şey var

4 CEVAP

BalliBadem

Kedi çimi alabilir yada ufak bi saksıya çimen ekebilirsiniz böylece onu yer evdeki bitkileri yemez lif ihtiyacı olduğu içinde yapmış olabilir çim lif ihtiyacınıda karşılar evdeki bitkilerin yakınında görürseniz hayır diyip uzaklaştırın çimenine yönlendirin

Shaco

kedi midesini rahatlatmak tüylerini kusmak için ot yer bazen ise sadece merkatan yer dikkat etmeniz gereken yediği bitkinin zehirli yada ilaçlı olmaması

Gullls

Kesinlikle markette kedi otu satılıyor onu alıp ekmenizi önerirm.Kediler çok seviyor ve yaladıkları tüyleri çıkarmaları içinde sonrasında kusuyorlar.Kediler kusar merak etmeyin:)

Veterinerle konuştum sanırım bitkinin canlı ya da yapay olması da önemli bir detaymış canlı olduğu için sorun olmaz tekrar kusarsa endişelenmemi söyledi yani umuyorum ki bir daha böyle bişey yaşanmaz. Direkt kedi çimi alıcam çünkü asla bu evdeki çiçekten uzaklaştıramıyorum artık o odayı kapattım oraya gitmesin diye bakalım çimden sonra nasıl olacak