Kedi Sahiplendirme Sözleşmesi

Merhaba bir şey sormak istiyorum. Yavru kedi sahiplendirecegim ama sözleşme ile şekillendirmek istiyorum. Bu sözleşme nasıl olmalı nerde örneğini bulurum vs hiçbir fikrim yok yardımcı olabilir misiniz?

29 CEVAP

bbeyzvv

LandyAndCat
ama gerçekten herkes aynı değil benim verdiğim kişinin evinde zaten kedi var yetişkin 10 yaşında bebekliğinden beri bakıyormuş her hafta fotoğraf video istiyorum ben de yıllar önce tanımadığım birinden kedi sahiplenmiştim herkes aynı değil o yüzden ama dikkat etmek lazım napalım

bbeyzvv

siz de haklısınız tabiki de ama genelleme yapmama taraftarıyım ben umarım karşımızıa hep iyiler çıkar

Kediduman

Bence bu konu tamamen vicdan işi ben kedimi sokakta daha 2 aylık bile olmayan arka ayağı topal zayıf bir bebekken buldum. Ben de öğrenciğim kendi harçlığımdan tedavisini yaptırdım 3 ay boyunca aşılarını ve bütün eşyalarını eksiksiz aldım elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalışıyorum onun için bir an bile burmamak gelmedi aklıma nerye gidersem benimle beraber. Benim çok anı oldu ama gerçekten bir hevesle hayatımıza bir yoldaş seçmek çok yanlış fazlasıyla düşünülmeli üstüne

bbeyzvv

https://www.haytap.org/tr/haytap-hayvan-sahplendrme-soezlemes-

ben bunu kullanıyorum sözleşmeyi kabul eden gerçekten bakacak kişidir etmeye ne asla vermiyorum

Anonymus552223

Ben kedimi ögrenci evindeyken sahiplenmistim, bir kez bile sokağa salma düsüncesi gecmedi aklimdan.. belli olmuyor o işler bence

Katya06

Ben kedimi öğrenci evinde sahiplendim. Yine öğrenci evinde besleme yapmaya ve başka hayvanlar için faydalı olmaya başladım. Aynı şekilde çevremde oluşturduğum ve bilinç kazanan toplum içinden birçok kişiye kedi/köpek verdim. Tatil ile beraber hepsi evlerine gitti sahiplendikleri hayvanlar ile beraber. Öğrenciye kedi verilmez algısı hiç hoş değil.

poughkeepsie

Ben çok da mantıklı bulmuyorum bunu. Aklınız kalacaksa, sürekli tetikte olacaksanız tanıdığınız birine sahiplendirin. Hem rahat edin hem istediğiniz zaman iletişim kurun. Ben de arkadaşımdan aldım, ara sıra soruyor cevap veriyorum zatem evime gelip gidiyor diye görüp sevebiliyor ama yabancı birinden sahiplenecek olsam ve bana böyle bir sözleşme imzalatacak olsa her maddeye uyacak olsam bile vazgeçerdim manyak bu diyip. Zırt pırt yazacak, panik olacak, her şeyi bildircem falan. Benim kedim mi o yoksa hala onun kedisi de geçici sürekiğine ben mi bakıyorum?

poughkeepsie

``sözleşmeyi söyleyince "buzdolabı mı alıyoruz" diyenlere vermeyin "ben hemen almak istiyorum" diyenlere vermeyin

Sözleşme dense bana ilk cümleyi kurardım, ikinci cümleyi de tam olarak kurdum ama kedim için canımı bile veririm şu an. Bu kadar takıntılı olmayın :(

Anonymus915830

Yıkmak*

Katya06

Tabiki sorumsuz öğrenciler yok değil.. Ancak aile evinden ayrı dolayısıyla hayvan bakmak konusunda baskıdan uzak olunca onlarla daha iyi ilgilenenlerde var.. Aradaki tatil vs dönemlerde ailelerde alışıyor yavaş yavaş.

mishathecat

Ben kedi sahiplenirken sahibi bir sözleşme atmıştı onu göndereyim isterseniz size. Soruları şöyleydi:

KEDİ SAHİPLENDİRME SÖZLEŞMESİ

İSİM-SOYİSİM:
DOĞUM TARİHİ:
EV TELEFONU:
EV ADRESİ:
ÇALIŞTIĞINIZ İŞYERİNİN ADI VE ADRESİ:
İŞ TELEFONUNUZ:
CEP TELEFONUNUZ:
VARSA E-POSTA ADRESİNİZ:
REFERANS 1
İSİM-SOYİSİM:
TELEFON:
REFERANS 2
İSİM-SOYİSİM:
TELEFON:

DAHA ÖNCE HİÇ KEDİNİZ OLDU MU? / KAÇ TANE?

KEDİ(LER) HALA SİZİNLE YAŞIYOR MU? HAYIRSA NEREDELER?

KEDİ(LER)İNİZE BAKAMAYACAĞINIZI DÜŞÜNÜP BAŞKA BİRİNE SAHİPLENDİRDİNİZ Mİ? NEDEN?

BİZDEN SAHİPLENİYOR OLDUĞUNUZ KEDİ(LER)E EVDE Mİ/İŞYERİNDE Mİ BAKACAKSANIZ? EV İÇİNDE Mİ, BAHÇEDE Mİ?

BAHÇEDE BAKILACAK İSE NEREDE YAŞAYACAK? YAŞAM ALANI OLARAK NE GİBİ ŞARTLAR SUNACAKSINIZ? BAĞLI MI, AÇIK MI OLACAK?

BAHÇENİN ÇİTİ VAR MI?

BAŞKA KEDİLER İLE BERABER YAŞAYACAK MI?

GÜNDE KAÇ SAAT YALNIZ KALACAK?

TATİLE GİTTİĞİNİZDE KEDİYİ YANINIZA ALACAK MISINIZ? EĞER ALMAYACAKSANIZ, BU SÜRE İÇİNDE KEDİYE KİM BAKACAK?

MEDENİ DURUMUNUZ?

EĞER EVLİ İSENİZ, EŞİNİZ KEDİYİ GERÇEKTEN İSTİYOR MU? EŞİNİZ DE KEDİ SEVİYOR MU?

EĞER BEKARSANIZ, İLERİDE EŞİNİZ KEDİNİZİ İSTEMEZSE NE YAPACAKSINIZ?

KEDİ(LER)E 24 SAAT TAZE SU BULUNDURMAYI VE GÜNDE EN AZ 1 KERE YEMEK VERMEYİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

KEDİ(LER)E NE SEBEPLE OLURSA OLSUN ASLA KÖTÜ DAVRANMAYACAĞINIZI, FİZİKSEL OLARAK ZARAR VERMEYECEĞİNİZİ, HER ZAMAN İYİ NİYETLE EĞİTMEYİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

KEDİ(LER)İ ASLA DENEY İÇİN VEYA SEBEP NE OLURSA OLSUN ZARAR GELECEK VEYA ZARAR VERECEK ŞEKİLDE KULLANMAMAYI KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

KEDİLER KAZA GEÇİRİRSE VEYA HASTALANIRSA VETERİNERE GÖTÜRECEĞİNİZİ VE TEDAVİ ETTİRECEĞİNİZİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

SAHİPLENDİĞİNİZ KED(LER)İ ASLA SATMAYACAĞINIZI VEYA BAŞKA BİRİ(LER)İNE VERMEYECEĞİNİZİ, ZORUNLULUK HALİNDE BAŞKASINA SAHİPLENDİRME SÖZ KONUSU OLDUĞU TAKTİRDE BİZİ HABERDAR ETMEYİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

BİZDEN SAHİPLENMİŞ OLDUĞUNUZ KEDİYİ BAKMAMA DURUMUNDA TEKRAR BİZE İADE EDECEĞİNİZİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

BİZDEN SAHİPLENDİĞİNİZ KEDİ YAVRU VE DİŞİ İSE, YETİŞKİN HALE GELİNCE KISIRLAŞTIRILMASI GEREKMEKTEDİR, KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

Yukarıdaki sorulardan herhangi birine ‘’hayır’’ cevabı verdiysem bana kedi sahiplendirilmeyeceğini anlıyorum.
Yukarıdaki tüm sorulara doğru yanıt verdiğime, eğer herhangi bir konuda durum değişirse size haber vereceğimi taahhüt ederim. Aksi taktirde olayın boyutuna göre 5199 numaralı yasaya göre hakkımda kanuni işlemlere başvurulacağını biliyorum.

İSİM-SOYAD / İMZA-TARİH

mishathecat

Tabii sizinde sahiplenen kişiye güven vermeniz lazım çünkü geri almanızdan korkabilir onun içinde şöyle bir anlaşma var kendim hazırladım:

KEDİ SAHİPLENDİRME SÖZLEŞMESİ

Ben, //____ doğumlu __________ __________ isimli; evcil hayvanım (tür/isim)/, //____ tarihinde __________ __________ isimli kişiye sahiplendirdim. Kedimin belirttiğim koşullarda olduğunu, durumu hakkında yalan beyan kullanmadığımı (sağlık durumu, kısırlaştırma durumu, varsa tedavi durumu vs.), evcil hayvanımı sahiplendirdikten sonra üzerinde herhangi bir hakkım olmayacağını ve geri isteyemeyeceğimi/alamayacağımı kabul ediyorum.

Yukarıda belirttiğim konulara doğru yanıt verdiğimi ve aşağıda belirttiğim kişisel bilgilerde herhangi bir değişme olursa haber vereceğimi taahhüt ederim. Aksi taktirde olayın boyutuna göre hakkımda kanuni işlemlere başvurulacağını biliyorum.

İSİM-SOYAD / İMZA

CEP TELEFONU:
EV TELEFONU:
VARSA E-POSTA ADRESİ:

mishathecat

Bende direk düzenli hali de mevcut e-posta atarsanız size gönderebilirim.

Ilksen

Ben burdan bir kişi ye Kedi sahiplendirdim takip şartı ile ilk başta gayet insani sıcak ve ilgili davrandı sözleşme de yapmadım ki büyük hata ettim , ilk bir kaç hafta sonra beni engelledi. Araya bir dernek çalışanını soktum bir iki foto aldım. Şu an durumu nedir bilmiyorum. Yasal yaptırımı olmasa bile sözleşme yapın en azından adres kimlik bilgisi elinizde olur öbür türlü sarı çizmeli mehmet ağa ...