Kuşlarda Taşınma

NZI

Merhaba,

Ben Allah izin verirse sağ salim kısa bir süre sonra belkide ramazandan sonra taşınıcam. Ve benim 1 tane muhabbet kuşum var, acaba diyorum ki acaba kuşum ev değiştirdiğinde sahip değiştirdiğine düşünüp bize sanki başkasıymışız gibi davranabilir mi? Bu arada evde kuşu annem balkona koymayı düşünüyor (tabi bu evimizde balkonda değil salonda kendi köşesi var) ve hiç çıkarmamayı düşünüyor. Bunu da söyleyim dedim belki soruyla bir ilgisi olabilir diye. Eğer yazdıklarımda yanlıilık varsa da üzgünüm.

İyi günler. ????

29 CEVAP

Anonymus552223

Bir yavru kediyi de kafeste dogurtup kafeste yaşamaya mahkum etsenizbelli bir sure sonra cikinca ne yapacagini bilemez, muhtemelen hep yatar. Bu onu hapsetmediginiz anlamina gelmez

hayvansever_

Ya gerçekten ne laftan anlamaz insanlarsınız sizin gibilere laf yetiştirmekten usandım ben artık. Hayvanı kafeste tutmak uçurtmamak normalmi dedim ben burada. 2 YIL BOYUNCA HER GÜN SALDIĞIMI VE UÇABİLMELERİNE RAĞMEN PEK UÇMADIKLARINI SÖYLEDİM. böyle yazınca anlarsınız belki umudum yok gerçi ama. Uçmayan kuşu napıyım ben zorlamı uçurtıyım. Her halde yanlış anladınız diyerek yeniden yazdım ama siz baya anlamıyıp kavga etme laf yetiştirme derdindesiniz resmen. Kuşları kafeste tutmanın doğru olmadığını ve tavsiye edilmediğini ama benim elimde olmayan belli sebeplerden kafesten çıkaramadığımı söyledim zaten.

Anonymus552223

Ben kedimi elimde olmayan sebeplerle kafese kapattim zaten koca gün uyuyordu koşuo oynamiyordu desem ne dersiniz? Laftan anlamayan sizsiniz

hayvansever_

TABİ Kİ DE TÜY DÖKMESİ DEĞİL İNSANLARIN HAYATLARINI YAŞAMINI BİLMEDEN ONLARI TANIMADAN YORUM YAPMAK KOLAY TABİ. Kafesteyken de tüy döküyorlar zaten bunu her kuş sahibi bilir bu kafeste durmaları için bir sebep değil benim için. Ama gerçekten şuan çok boş boş yorum yapmak konuşmak için konuşuyorsunuz resmen. Tamam en doğru sizsiniz oldumu

hayvansever_

Ayrıca anlamadığınız için yeniden söyliyicem siz değil ama başka gören insanlar da yanlış anlamasın diye. Kediyle ilgili verdiğiniz örneğin ne kadar yanlış olduğunu anlayın :D Ben kuşlarımı zaten uçmuyorlardı diyerek kafese KAPATMADIM. 2 yıl boyunca kuşlarının kafesi 7 24 açık olan biri böyle ota b*ka sebeplerden kuşlarını kafeste tutmaz herhalde.

Anonymus552223

Dogru olmak derdinde degilim, siz de egonuzla davranmasaniz yaptiginiz eziyetin farkinda olacaksiniz. Neyse ne sebep, hicbir hayvan dogasindan kopartilip, pethoplarda cogaltilip, insanlar baksin cik cik ötüşunden zevk alsin diye kafeslere kapatilmamali. Bu size normal geliyor olabilir. Her gun herkesin yaptigi birsey olunca insanlar onun normal ildugunu sanar. 20 yil oncesine kadar kedi kopek dovmek de cok normal geliyodu insanlara ama suan tiksiniyoruz. Siz de beni belki 20 yil sonra ancak anlarsiniz bu atgözlukleriyle

hayvansever_

ben burada ASLA kafese kapatmak normaldir demedim. elimde olmayan sebeplerden maalesef şuan kafesteler dedim. Ayrıca bunun egoyla ZERRE KADAR alakası yok. Ben kuşlarımıda kedimi de diğer hayvanlarımı ve sokaktaki hayvanlarımıda tüm kalbimle seviyorum. Ve bahsettiğiniz olaylardan ( çoğaltma, hayvanları göz göre göre bilerek kafese kapatmak vs.) ne kadar tiksindiğimi, neleri savunduğumdan size bahetmiyicem. Benim söylemediğim şeyleri burada söylemişim gibi yazmayın Allah aşkına.

Anonymus552223

Bunlari savunuyorsunuz demiyorum. Normal geliyor diyorum. Cunku normal olmadiginiz anlatmaya calistigimda karsi ciktiniz bu ne demek ben mi yanlis anlamisim. Tamamiyle bana katiliyorsunuz fakat sizin 'özel' durumunuzdan dolayi bu elestirinin dışinda kaldiginizi mi anlamaliydim

Anonymus552223

*normal olmadigini

muhendishnmmm

Sürekli kafesin için hiç kuş bakılır mı .

NZI

Öncelikle şunu demek istiyorum ki şu an ki evimizde kuşumun kendi köşesi var ve evin etrafında benden daha rahat geziyor :)
Ama yeni evimizde annem çok etraf kirletiyor diye her zaman kafes dışındada içinde durmasın diyor. Yani kafesin içinde olduğu süreçte balkonda kafesin dışında olduğu süreçte evde dursun diyor.

NZI

Ve bide benim kuşum dışardaki kuşlarla sanırım arkadaş. Çünkü onu ara sıra da olsa balkona çıkarıyoruz ve o süreçte resmen diğer kuşlarla uçmak için kafesten çıkmak istiyor.

NZI

@BalliBadem siz şimdi diyince benim de içim korktu, çünkü bizim buralarda da çok fazla karga var. Serçenize üzüldüm, allah yardımcınız olsun.

NZI

hayvansever_ ve epiglottis

Beni yanlış anlamayın ama ben sizin kavga etmenizi hiç uygun bulmuyorum. Ben sadece soru sormuştum belki biri yardımcı olur diye. Lütfen kavganıza bir son veriniz. Ve tabi lütfen beni de yanlış anlamayın, sizin kavganızın arasına da girmeye niyetim yok. Zaten kavganızı daha tam anlamış değilim. Eğer kavganıza son verirseniz mutlu olurum. ☘️