Hiç Aşı Yapılmamış, Hiç Mama Görmemiş Köpek Sahiplenmek

ElizaxFF

Merhaba, arkadaşım köpek sahiplenecek yakın bir zamanda ama sahipleneceği köpek çok kötü şartlar altında büyümüş. Şu an 1.5 yaşındaymış, kısır değilmiş, sürekli ev yemeği yemiş hiç mama görmemiş ve nasıl oluyorsa veterinere bile hiç götürülmemiş. Sanırım şiddet de görmüş ve çok bakımsız, tırnakları çok uzundu. Bize bu süreçte neler yapmamızı nasıl başlamamızı önerirsiniz? Benim de köpeğim var ama böyle bakılan köpek ilk kez görüyorum ben de. Cinsi de Rus Finosuymuş. Nelerden başlamak, ne yapmak gerekir?

4 CEVAP

LadyAndCat

Ela Hnm;
Öncelikle zavallı köpek 1,5 yıl ölmediyse şans eseri bundan sonra da muhtemelen ölmeyecektir. Panik yapmayın. Öncelikle bir veterinere gidin. Sırasıyla parazit ilaçları yapılsın. Sonra da aşı takvimi oluşturun ki sırayla aşıları da yapılsın. Bu süre içinde hem arkadaşınız köpeğe hem de köpek ona alışır. Eğitimine de vakit ayırsın arkadaşınız. Hazır bu ara herkes evlerde zaten. Bir can kurtarmanın tam zamanı ! Daha iyi bir zamanlama ve kutsal bir görev olamaz. O da can ve sevilmeyi hak ediyor.

poughkeepsie

Bence ilk olarak direkt veterinere gitsin. Detaylı bir muayene, aşılar ve tıraş yapılsın öyle evine götürsün. Hem onun sağlığı hem de hayvanın sağlığı için. Farklı bi eve gelip bikaç gün alıştıktan sonra veterinere götürünce stres olmasın. Ev yemekleri ile beslemek nasıl oluyor ben de anlamadım? Köpekler ne yer ne yemez bilmiyorum ancak çok da sağlıklı değildir bence. Yaş mama ve kuru mamayı karıştırıp vermeye başlayabilir sonra ayırarak yavaş yavaş kuru mamaya alışmasını sağlarsa daha iyi olur. Bi seferde kupkuru mama koyulursa önüne yemeyebilir

poughkeepsie

Sevgi gösterildikçe her hayvan karşılık verir, her canlı karşılık verir aslında. Şiddet görmüş olsa bile yeterli ilgi ve şefkatle bence çok mutlu olacaktır

Bende 1 hafta önce sokakta küçük daha 40 günlük bir köpekcik buldum aşırı paraziti vardı karnı davul gibiydi iç dış parazit ile şişlik indi, muhtemelen köpeğin paraziti vardır iç dış parazit aşılarını olsun ilk olarak