Koltuk Temizleme Önerisi

ZehraBulutt

Selamlar,
Koltukları tüylerden temizlemek için pratik bir yöntem paylaşmak istiyorum. Belki bilenleriniz vardır zaten. Çekpas denilen aşağıda resmi olan zımbırtıyı halı yıkamışız da suyunu alıyormuşuz gibi koltuklara sürtüyoruz, tüyler lastik kısma yapışıp kolayca temizleniyor. Lavaboda gördüğünüz tüyler 2 gün önce temizlenen üçlü koltuktan çıkmıştır (Normalde daha çok çıkıyor ama ya koltukta fazla yatmadılar ya da tüy dökmeleri azaldı, inşallah ikincisidir.). Süpürgemin turbo başlığı olmadığı için tüyleri güzel almıyordu, bu yöntemle yapışkan rulo masrafım azalmış oldu. Dysoncıların böyle yöntemlere ihtiyacı olmaz tabi :)

Tüyler bulaşık eldiveni giyip sürterek de güzel toplanıyor ama yorucu oluyor elinizi ağrıtabilir. Bir keresinde evin tüm halılarını o şekilde temizledim en sonunda eldivenden yanık kokusu geldi :) Ama halılardan 100 gr'lık bir nako yumak çıkmıştı. Eldiveni peluş kedi ağacını temizlemek için kullanıyorum sadece artık.

Sizlerin de kedili evler için pratik temizlik yöntemleriniz varsa lütfen paylaşın, tüyler evi ele geçirme noktasına geldi, en son bulaşık makinesi filtresinden kedi tüyü çıktı :)

10 CEVAP

poughkeepsie

Evden kedi tüyü temizlemekle uğraşmama önerisi olarak sabah akşam taramaca... Minimuma indirdim tüy sorununu

ZehraBulutt

Taradıkça daha çok dökülüyor sanki benimkilerin ya günaşırı tarıyorum ben, küçük olan hiç taratmıyor zaten uyurken anca, sevindim sizin adınıza.

ZehraBulutt

Haliya denedim simdi, hakikaten cok guzel aldi, ama çok yıpratır sanki halıyı bu yöntem, koltuğumun kumaşına uymadı furminatör, çuval gibi sert bir kumaşı var.

ZehraBulutt

Ay bu cok zevkliymiş ya, bütün halıları taramaya gidiyorum ben :) Tarak körelmez di mi?

Anonymus552223

Islak elle yapiyodum ben dysondan once:D ama igrenc bir duygu islak islak yapışik tuyler

ZehraBulutt

Arkadaşlar rica ediyorum enerji gönderin süpürgem bozulsun, ben de dyson almak istiyorum artık :) epiglottis ve hcrenk'i çok kıskanıyorum :)

Çok teşekkür ediyorum :)))

Faytekin

Ben furminator tarakla alıyorum koltuktaki ve halılara işleyen tüyleri bı tane bile tüy kalmıyor :)

ZehraBulutt

Ben de kedileri taradıktan sonra nemli ellerimle bir okşuyorum baştan kuyruğa, kalan tüyleri almak için.

Faytekin

Valla ben 2 seneye yakın furminatorle tariyorum bişey olmadı daha hali da tarak da gayet iyi durumda haala :)