Petlebiden Ayrılıyorum :)

Katya06

Buraya canım kızımla ilk kavuştuğumuz zamanlar gelmiştik.. Buradan çok fazla bilgi edindim.. Gerek mama konusunda, gerek çiğ beslenme, kum, hastalık vs her konuda bildi edindiğim ve tecrübe paylaştığım bir site oldu.. Gerçek hayvansever insanlar tanıdım. Hepsiyle ortak bir payda da buluşmaya çalıştım ve çok sayıda güzel dost edindim..
Bu site sayesinde defalarca ilanlar yayınladım ve yuvalandılar kaldırdım. Çok fazla yavruya umut oldu..
Hayvanlar ile ilgili en kötü günümde bile buraya içimi dökerek destek aldım.. Her zaman olduğu gibi çiftleştirme/kısırlaştırma/cins veya canım sokak çocukları hakkında fikirlerimi en açık şekilde belirttim.
Birçok kişiyle güzel şeylere imza attık. Ancak öyle bir noktaya geldik ki..
Bilen bilmeyen herkesin yorum yaptığı..
Cins hayvan sahiplerinin karaktersizlik ile suçlandığı..
Kedimizin mamasının b.k gibi olmasının söylendiği..
İnsanların açıkça mama ve beslenme hakkında görüş paylaşımı yapıp bilgi edinemediği..
Sitenin asıl amacını aşan şeylerle karşı karşıya kaldım..
Kedimizin ağzının burnunun kıyafetinin eleştirildiği..
Her normal insanın yaptığı ve yapacağı gibi bende beni üzen bir ortamdan uzaklaşma kararı aldım. Sabah çayımı yudumlarken baktığım, yardımcı olabileceğim bir soru hakkında bir saniye bile beklemediğim, elime telefonu her alışımda en az bir kere girdiğim cağğğnım petlebiden uzak kalacak olmak beni üzsede düşündüm ki bu amaçla bir aradan bulunan zaten kaç insan topluluğu tanıyorum ve neden bunlara katlanıyorum..
Buradaki tahammül seviyesi yüksek ve gelen her saçma konuya yorulmadan üzülmeden kırılmadan bilgilendirme yapacak arkadaşlarım olması beni mutlu ediyor :)
Herkesin bildiği konuda yorum yapacağı bir site olmasını dinliyorum.. Az buçuk kulaktan duyma bilgilendirmeler ile umarım konuların altında saçma yönlendirmeler yapılmaz.. (Galiba ayrılamıyorum aklım hala buradaahahah)
Bugüne kadar her konuda desteğini esirgemeyen ve beni sorduğum her soruda bilgilendiren herkese teşekkür ederim :)

9 CEVAP

Anonymus552223

Evet bağimlilik oldu.. kirk yilda bir de olsa yardim edebilmenin mutlulugu da var tabi

BalliBadem

Bende öyle dedim sonra geri girdim çıkış bilgilerini bi türlü silemememin etkisi de var eminim max 3 hafta sonra geri dönersiniz

LadyAndCat

Genel olarak burada bakıyorum da insanlar öyle çirkin laflar söylüyorlar ki !! Öyle saldırganlar ki?!
Ben hep burda birçok konuda yazarken söylerim ; bu konuda , şu konuda farklı görüşte olanlar burda da var diye. Açın tüm yazılarıma bakın. İnsanlar farklı düşüncede olabilir ama mitolojik canavarlar gibi ağzından salyalar saçarak karşı tarafa hakaretler, tuhaf laflar söylemek başka...
İkinci kezdir başıma geliyor şaşırıyorum beddua edenler :)
Gerçi yine bir arkadaşımız arada yine demedik laf bırakmamış ama ben görmemişim kaçırmışım hahah
Burdan birçok arkadaşla tartıştım. Seviyeli tartışmalar yaşadığım tüm arkadaşlarımı tebrik ederim ve teşekkürü bir borç bilirim :D
Katya’nın da dediği gibi....
Kedi mamalarına çöp ve bk demenin bile çok yanlış olduğuna inanıyorum. Ekmeğe, mimete ne demek acaba bk demek Allah aşkına?! Gün gelipte b** dedikleri yiyeceklere kendileri veya kedileri muhtaç kalmasın. Geçen haftasonu insanlar iki gün dışarı çıkamayacaklar ve ekmek alamayacaklar diye fırınların önünde ekmek için yumruklaştılar hepimiz gördük! Hepimiz kendimize göre kedi beslenmesini araştırıyoruz. Bu konuda da çokça , bolca tartışıyoruz. Kimi kedisini çiğ besliyor, kimi pişmiş etle, kimi sadece kuruyla falan filan. Olabilir...
Farklılıklarımızı neden sakince karşılayamıyoruz. Tatlı tatlı tartışamıyoruz?? Size ne kim kedisine , köpeğine üşümesin diye kazak giydirmiş! İnsanlar bunun için kırılır mı??
“ Bilen bilmeyen herkesin yorum yaptığı..” demiş Katya. Bunu da görür olduk. Birden çok kişi hiçbir bilgileri olmadığı halde yeni doğmuş kedi bebeklerinin bakımı hakkında uzun uzuuuun yazmışlar. Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim?!? Yaaa arkadaş bilip bilmeden sallamışsın. Ya yanlış bir şey diyorsan ki dediklerin YANLIŞ.
O bebekler YANLIŞ yönlendirme sonucu ölse ?? Uzaktan yazarak döktürmek kolay...
Dayanıyorum çünkü gerçekten DOĞRU BİLGİYE İHTİYACI OLAN İNSANLAR VAR. Onların tüm bu pis tartışmalar içinde ne yeri ne de suçları var!!! GERÇEKTEN YARDIMCI OLABİLDİĞİM VE GÖRÜNCE DUYGULANDIĞIM VE BİRLİKTE AĞLADIĞIM İNSANLAR VAR. BURDAN MAMA YARDIMI YAPTIĞIM İNSANLAR VAR.
TÜM BU SEBEPLER YÜZÜNDEN PES ETMEDİM HENÜZ AMA BEN DE YORULUYORUM...
KATYA MAALESEF HAVLU ATMIŞ.
Her gün zilyon tane CİNS KEDİ SAHİBİNİN KEDİSİNİ ZORLA ÇİFTLEŞTİRİP KEDİSİNİN DOĞUM SORULARINI OKUMAKTAN DELİRMİŞ BULUNUYORUM. ARTIK KENDİMİ TUTAMAYIP ETTİĞİM LAFLARI DA GERİ ALMIYORUM :))
CİNS KEDİ SAHİPLERİNİN ÇOK AZ BİR KISMI GERÇEKTEN DE HAYVAN SEVGİSİ TAŞIYOR. BİLİYORUM. GÖRÜYORUM....

LadyAndCat

Katya’cım eline sağlık ne güzel yazmışsın...
Yazmışsın açık açık hislerini...
Daha güzel ifade edilemezdi sanırım...Üzücü...Senin kadar sabırlı ve bilgili birini kaybetmek:(
Burda sevdiğim bazı arkadaşlar var. Bırakmak zor...Belki ben de günün birinde bırakırım kim bilir...

BalliBadem

Sanki biz bebeğimizi düşünmüyoruz gibi konuşanlar var ve çok sinir bozucu

sarmanbirkedi

:( kötü oldu

BalliBadem

Çok haklısınız çoğu kişi saygısız en doğruyu kendileri biliyor sananlar var sabretmek zor

BalliBadem

Bende ayrılıyorum buradaki çok az insanın amacı öğrenmek herkes saygısız sabrım doluyordu taştı şuan herkes birbirine saygı duysun diyoruz hala saygıdan anlayamayanlar var zaten dünde yazmışım şu anda yok yani

BalliBadem

Araştırmaktan yoksun bilip bilmeden konuşan çok