Kedimizin İlk Yolculuğu Nasıl Olacak

Gzdkc

Merhaba arkadaşlar
2 - 3 sonra kedimizle yaklaşık olarak 6 saat yolculuk yapacağız ; otobüs - uçak - otobüs şeklinde olacak. Veterinerimiz sakinleştiriciden bahsetti fakat yine de yol boyunca çok huzursuz olur mu buna benzer deneyimleriniz var mı özellikle tuvalet konusunda stres olur mu ?

9 CEVAP

psabrk

Uçak yolculuklarında kalkışta ve inişte rahatsız olabilir kalktıktan sonra uyuyarak gidiyor benimki bir sesi felan çıkmıyor ama sizin yolculuğunuz epeyy uzun, yorucu ve stresli olacağa benziyor bu yüzden sakinleştirici kullanmanızı öneririm otobüste miyavlayabilir.
Ve birde asla unutmayın yolculuğa çıkacağınız sabah hiç bir şekilde mama vermeyin ve tuvaletini yapmasını sağlayın.
İyi yolculuklarr :)

psabrk

Demeyi unutmuşum uçak yolculuğu için yolculuk edebilir kağıdı almanız gerekiyor ve kuduz aşısı tam olmalı yoksa alınmazsınız uçuşa, karnesinide unutmayın onun içinede muayene edilmiştir yerine kaşe basmalı veteriner.

Gzdkc

Çok teşekkür ederim, kargo ve bagaj kısmına kesinlikle vermem. Veteriner onayı kısmını söylediğiniz de çok iyi oldu bu konuda bilgimiz yoktu.
Benim kızım sakin oyuncudur ama istediğini yaptırana kadar da ince ince bağırır sakinleştiricisiz zor yani :)

psabrk

Ve bir şey daha var eğer uçak biletinizi aldıysanız Uçak firmasını arayıp Kediniz için Rezervasyon yaptırmayı sakın unutmayın ona göre planlama yapıyorlar eğer kabinde 2 tane kedi veya yolculardan biri rahatsızlık belirtmişse kabine kediyi almıyorlar mesela.O yüzden rezervasyon yaptırmanız önemli mesela ilk biletinizi siz satın alıyorsunuz sonra arıyorsunuz firmayı bu önemli baya unutmayın :) Uçakta kediniz kargoya verilmez sanmıyorum, kediniz 8kg aşağısı olduğu için çantasıyla beraber muhtemelen 8kg gelmiyordur.Thy de evcil hayvan bileti en son 80₺ idi onu check in yaparken ödüyorsunuz zaten orada buda aklınızda olsun :D Otobüslerdede zaten artık serbest bagaja vermeye zorlayamazlar iyi yolculuklar şimdiden :)

NSukun

Yolculuktan 4-6 saat önce suyunu mamasını kesin otobüsün bagajına bırakmayın karnesini yanınıza alın artık içerde yolculuk yapabiliyor petler ben çok fazla kedi ile yolculuk yaptım birazda kedinin karakterine bağlı biri çok bağırıyor biri ara sıra ben burdayım diyor biri hiç ssvetmeden uyuyor ben hiç sakinlestirici kullanmadım otobüste de ucaktada da özel araçta da özel araçla yaklaşık on saatlik yolculuk yaptım tuvaletlerini tutuyorlar

poughkeepsie

Ben sadece 2 saatlik otobüs yolculuğu yaptım başta biraz tedirgin oluyor ancak sürekli konuşun, ben pipetle kafesin içinde yakalatmaya çalıştım biraz oynadık sakinleşti sonra da uyudu 1 saat kadar. Sakinleştirici verip ilgi gösterirseniz bence sıkıntı olmaz. Yanınıza biraz malt veya mama yerine geçebilen macunlardan alın huzursuz olursa ondan yedirirsiniz kutusundayken

sarmanbirkedi

Uçakta da otobüste de asi karnesini gösterip yanınızda kalmasını sağlayın sakın kargo kısmına ya da bagaja vermeyin

Kuzucansu44

Beaphar Sakinleştirici Kedi Ödülü ve Gimcat Anti-Stress Kedi Macunu
Kullanabilirsiniz. Kedilerimde 2-3 defa kullandım. Benim kedilerim sakin olduklarından dolayı yolculukta kullanmadım ama ilk kez dışarı çıkardığım zaman kullanmıştım. Bence işe yarıyor, deneyebilirsiniz

Anonymus552223

Geçende biri burda pasiflorayı önermisti, veterineri söylemis ve cok işe yaradigini soyluyordu. Ama kendi veterinerinize de sormadan kullanmayin