Kedim Ponky'e Sizce Ne Sıklıkla???

Herkese merhaba dostlarım! Kedim Ponky yoğurt yemeye bayılıyor. İki sorum olacak birincisi çok yemesi zararlı olur mu? İkincisi ne sıklıkla yoğurt vermeliyim???
Şimdiden herkese teşekkür ediyorum, hoşça kalın:))

10 CEVAP

sarmanbirkedi

Haftada üç dört kaşık vermenizde sıkıntı yok ama ev yoğurdu olursa çok daha iyi olur

Linsenpai

Yoğurt, kefir çok yararlı kediler için. Haftada iki üç kere bir yemek kaşığı yemesinde sıkıntı olmaz. Fazlası ishal yapar ama

LadyAndCat

Yoğurt verebilirsiniz ama 1 kaşığı gelmesin miktar ve sık vermeyin çünkü fazla kalsiyum idrarda kristalleşme yani taş yapar.

Ben iki günde bir veriyorum cok seviyor :)) Ev yapimi olursa daha iyi olur.

BalliBadem

2 güne bir 1 tatlı kaşığı olabilir yinede arada mola verin

Shaco

ve yoğurt soğuk olmasın aman haa :)

BalliBadem

Zarar

Kubyusbaskent

Ben bir tatlı kaşığı veriyorum
içeriğinde Bolll bol kalsiyum olduğundan ( ev yapımı) iyi geldiğini dusunuyorum. Fazlası zarar olmakla birlikte haftada 2 kere 1tatli kaşığı verilmesi daha güzel şahsım adına. Soğuk olmaması da önemli :) afiyetle pisicige ♥️

Shaco

@ladyandcat idrarda kristalleşme yapar evet faydalı ama fazla kaçırmamak lazım yoğurt kefir

BalliBadem

Evet herşeyin fazlası vitamininde