Kedimin Traştan Sonra Tüyleri Çıkmıyor

Busecik

Kedimin traştan sonra tüyleri fotoğraftaki gibi oldu. İlk kez böyle birşey yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Umarım bir hastalığı yoktur ????????????

12 CEVAP

Kedimiriltisi

Hayvanın doğasıyla oynamasaydınız Keske tüylerini kesip. Hepimizin kedisinin tüyü var biz o işkenceyi yapmıyoruz bebeklerimize. Nasıl bir psikolojide şimdi garibim.

Sudeckmkc

Öylesine tıraşlatmamış olabilir mecburi durum da olabilir bu kadar üstüne gitmeyelim :) veterinerinize de danışarak balık yağı kullanmanızı öneririm ben bağışıklık sistemi ve iştah açması için kullanmaya başladım ama kedilerimin tüylerini gürleştirdi parlaklaştırdı ve dökülmesi azaldı belki sizde de tüy gelişimine destek olur

Anonymus552223

Traşı yapan veterinere sorun bence.

poughkeepsie

Mümkünse gidip o hayvancağızı durduk yere tıraşlatan beyinlerde arayın bunun cevabını. Sevgiler :)

hayvansever_

Gerçekten sonuçta olan olmuş ama burada saygısızca cevaplar dahi yazıla biliyor. Bu yaptığınız ne yani, bir bilginiz yardımcı olabilceğiniz bir şey varsa yazın yoksa boş yere insanlara böyle şeyler yazıp dahada üstüne gitmeyin onları üzmeyin. Şu gereksiz yorumlar gerçekten bıktı usandırdı.

sarmanbirkedi

Ben tiraslatmak için neden göremiyorum insanlar yıllardır kedi besliyor son 3 4 yılda tıraş mevzusu patladı

Ne zaman kestirdiniz?

Sedanurdrl

maalesef ki bazı kedi ırklarında bu durum sıkça rastlanıyormuş aynı hataya bende düştüm annemin ısrarları yüzünden dişi kedimi traş yaptırdım şuan nerdeyse 4 ay geçti ve eski tüylerine dönemedi hala kısa ve traşlı gibi duruyor veterinere gittim bu yüzden oda bazen böyle durumlar yaşanıyor tüyler kendini toparlayamıyor dedi ve nd mamasının kinoalı deri için mamasını önerdi

Linsenpai

Hayvanı kel bırakarak ne bekliyordunuz ki.. Dua edin deri problemlerine yol açmasın iyileşene kadar kırk takla atarsınız. Bir daha da traş ettirmeyin.

hayvansever_

bence veterinere danışın direk. Tüy destekleyici ürünlerde kullana bilirsiniz.

Peki şuan düzeldi mi nasıl acaba bnde aynı sorunu yaşıyorum öneriniz varsa lütfen

Cemalchief

Arkadaslar kedilerin tuyleri 5,6 ayda uzar. Bizdr sağlık problemi kaynakli(mantar) kestirdik 3 ay oldu henuz yari yariya uzadi