Kedi Kısırlaştırma - Kısırlaştırmama

Ekremts57

Arkadaşlar ellerinizden öper 5 aylık erkek bir kedim var. Ben kısırlaştırmayı düşünmüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz veya ne yaptınız bu konuda öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler.

28 CEVAP

Ekremts57

Aslında bakıldığı zaman kedi sahibinin, kısırlaştırma işlevinin faydalarını terazinin bir kefesine zararlarını da diğer kefesine koymalı ve buna göre kararını vermeli. Benim kısırlaştırmayı düşünmemem bu kararımın değişmemesi anlamına gelmiyor sizlere bu yüzden bu soruyu sordum :)

Anonymus552223

Buraya sadece 1 2 faydasini yazdik. Tek zarari ise işinin ehli olmayan bir veterinerin yaptigi kotu ameliyat olur. Ama zaten erkek kedide ameliyat da daha kolay oluyor.

Faytekin

isterseniz kısırlaştırmamayi bir deneyin ve kızgınlığa girdikten sonra sadece 1 ay bekleyin bakalim neler olacak ,ben size soyliym ,kendiniz koşa koşa veterinere gideceksiniz :) kızgınlığa girdiği günden itibaren bir daha hiç geçmeyen gerginlik ,stres,koku bırakma,sabahlara kadar miyavlamalar,vs..vs.. daha neler neler , çiftleşse bile 3 gün sonra tekrar baslicak bu dediklerimiz..sağlık açısından olan iyi yönlerini arkadaşlar yazmış zaten.

Bulutcemre

Neden kısırlaştırmayı düşünmüyorsunuz?

BalliBadem

Kısırlaştırmanın bi çok faydası var zararı yok
Zaten bu forumda nerdeyse herkesin hayvanı kısır ben dahil bizde fantazi olsun diye ameliyata sokmuyoruz

Ekremts57

''BalliBadem'' Bıktıysanız lütfen cevap vermeyin. İstediğim bir soruyu sordum, zaten araştırıyorum eski yazıları da okuyorum. Yeni katıldım ve yeni yorumlar da görmek bilgilendirici diye düşünüyorum yine de teşekkür ederim cevabın için.

BalliBadem

Bıktım deyip geçmedim yine yardımcı olmaya çalıştım...

onurtemiz

Lady yazınızı başka yerlerde göstermek adına alıyorum. İnsanlar bilinçlensin. Sevgiler.

LadyAndCat

Alabilirsiniz Onur Bey, haber verdiğiniz için teşekkür ederim:)
Kullanabilirsiniz istediğiniz her yerde...

Serapclbyrm

Erkek kedim kızgınlık döneminde dışarıdaki dişi kedilere cilve yaparken araya girdim diye sinirlenip koluma saldırdı. ağzından zor kurtardım hemen bir bandaj dolayıp alelacele veterinere koştuk. o kısırlaştı ben sağlık ocağında pansuman oldum. kolumda iz kaldı geçmiyor. canı sağ olsun. şimdi koyun koyuna yatıyoruz. testisler gitti. sorun bitti yani.

ZehraBulutt

Koku bırakmaya başlayınca fikriniz değişir merak etmeyin.

LadyAndCat

“ testisler gitti. sorun bitti yani.”
KESİNLİKLE !! :)

Serapclbyrm

tüm erkek canlılarında testis sorun malum :)))