Ense Damlasi

Kubyusbaskent

Merhabalar kızımın dış parazit zamanı geldi durumlardan dolayı Veterinerimiz ilacını verdi ensesine damlatın dedi lakin baya büyük bı tüp uygulamayi masaj yolu ile yapmam daha mı sağlıklı olur danışmak istedim. Birde ense dışında başka bir yerine akması vb şeyler sorun yaratır mı? Şimdiden teşekkürler...

9 CEVAP

Om3r

Tam ensesinin ortasina damlat tuyleri kenara dogru ayir yalarsa zehirleniiyor.. masaj fln gerekyok o bolgeden akmasin yani, bide kedi evden cikmiyorsa senede birkere yaptirsan damlayi yeter yada pire yoksa hic yaptirma pire olunca anlasilir zaten ok.. zararli sonucta

anjelik123

Tüylerini iyice ayırıp ensesine damlatın ve sonra tüylerle kapatın o bölgeye enlemeyin. Enseden başka yere pek önermiyorlar çünkü kediler yalayabiliyor sonrada kusuyorlar

Kubyusbaskent

Cevaplar için teşekkürler... Yarın yapacağım.

Kızım balkon dışında bir yere çıkmıyor. Biz dışardan eve bir sürü mikrop getirdiğimiz için aşılarını aksatmadan yaptırmaya çalışıyoruz. Önerileriniz için teşekkürler...

Biberiye yağı ne işe yarıyor ? :)

Bu parazit ilaçları canlarimizda ne gibi bir zarara yol açıyor bu da merak ettiklerimden oldu aydınlatırsanız sevinirim...

Helppaws

Parazit aşısını yaşamadan yapmak lazım, bir veterinere danışmadan başka şeyler kullanmayın lütfen. Direk ensesine damlatın, yalarsa zehirlenebilir. Ensesini sevmeyin, yarın kuruyunca dokunabilirsiniz. İhmal etmemek lazım. Kolay gelsin.

Helppaws

Ensesindeki damatların emmesi lazım sanırım, bildiğim bir zararı yok

LadyAndCat

•Burdaki videoda nasıl uygulanması gerektiğini gösteriyor.
Bu arada uygulamadan önce ellerinize eldiven giyin. Damla derisine gelmeli kürküne değil. Ensesi dışında başka yere gelmesin yalayıp kusabiliyorlar. Başka bir zararı yok. Damlayı damlattıktan sonra 2 gün boyunca oraya dokunmayın. Damlalar jel formunda ve krem gibi derisi ilacı içiyor. 2 günde ancak bu işlem oluyor.
Damlanın ağzını az açın ve azar azar uygulayın birden elinizden boşalabiliyor.

https://m.youtube.com/watch?v=qb3IrEFG4DE

Kubra001

Biberiye yağını tavsiye ederim :)

Anonymus552223

Acmadiysaniz saklayın o damlayı pirelenirse verirsiniz.

poughkeepsie

Tüylerini ayırıp en dibe sürmeye çalışın. Yalarsa ağzından köpük geliyor. Olabildiğince yalamamasını sağlayın ve minimum 2 gün damlattığınız yere ellemeyin. Benim veterinerim yalamasının çok büyük bi sorun olmadığını, köpük falan gelirse çok endişelenmemem gerektiğini söyledi ama yine de mümkün olduğunca yalamasına izin vermememe dair uyarıda bulundu