Isırma Sorunu

oykucnar

köpeğim çok fazla ısırıyor. hayır diyorum ama hala ısırmaya devam ediyor, sözümü dinlemiyor. ne yapmam lazım bu alışkanlığından vazgeçirmek için?

4 CEVAP

Shaco

dişleri kaşınır ve yavru köpekler etrafı ısırarak keşfeder oyunlarındada ısırık vardı. Kemik oyuncak diş kaşıyıcıları vs gibi şeylerle dişlerini kaşıyabilir ve sizin değilde onların ısırması gereken şeyler olduğunu anlaması gerek yumuşak topla at getir yavru köpeklerin genelde en sevdiği şeylerden bu tarz oyunlar oynatarak sizi ısırmasını azaltabilirsiniz hiç mi ısırmayacak tabiki hayır elbet ara sıra ısıracak ama neyin ısırılıp ısırlamyacağını anlaması gerek uyarıda çok önemli

Shaco

özetle bu kadar işim biince isterseniz daha detaylı anlatabilirim

Kuzucansu44

Benimde 3 köpeğim var. Sizi oyun olarak ısırdığı zaman hayır deyin, ısırmayı bıraktığı zaman aferin gibi sözcükler söyleyip, ödül maması verin. Her seferinde böyle yaparsanız alışıyorlar. Bende köpeklerime böyle yaptım, artık ısırma huyları yok.

oykucnar

çok teşekkür ederim arkadaşlar