Kedimde Kusma Problemi

Minnakpatipuki

Merhaba benim 1,5 yaşında kısır erkek tekir kedim var. Bir hafta kadar önce kusmaya başladı. Kusmugunda mama parcalari vardi sadece pis bir koku yoktu. Belirgin bir rengi de yoktu. Kakasini kontrol ettiğimde kabız olduğunu farkettim. Yarim yemek kaşığı zeytinyağı icirdim geçsin diye. Daha sonra bir haftadır falan bir problemi yoktu kakası normale döndü. ama bugün yine kustugunu gordum ama kabız değil bu sefer. Kusmasinin sebebi nedir sizce mama olarak prochoice tavuklu kısır kedi maması kullanıyoruz. Mamadan mi kaynakli. İç parazit aşısı yapılalı 6 ay oldu.

4 CEVAP

poughkeepsie

Mama dışında ek besin veriyor musunuz? Malt kullanıyor musunuz? Tüy kusmaya çalışıp midesindeki her şeyi atmış da olabilir

Gulsahka

benim kedim de balgam şeklinde kusuyor nedeni tüylerinden dolayı. Bir de tüy dökücü malt yedirmeyi deneyin.

Minnakpatipuki

Mama dışında arada yoğurt çok nadir yaş mama veriyorum malt hic vermedim. Vermediğim icin mi böyle oldu o zaman

Minnakpatipuki

Bildiğiniz güvendiğiniz bir malt markası var mi ?