Yavru Kedim 54 Günlük Sorularım Var Bilgim Yok Cevaplarsanız Sevinirim

Gamsem

1.geldiğinde çişini ben kumuna götürünce yapıyordu daha kendi gitmiyor bugün dışarı yaptı.dışkısınıda aynı şekilde nasıl alıştıracağım?
2. 54 günlük yavru kedide nelere dikkat etmeliyim?

43 CEVAP

onurtemiz

Niçin bu kadar küçük iken aldınız kediyi daha davranışların tamamını öğrenememiş ki. En az 10-11 hafta anne sütü emmeliydi.
3 aylıkken alsaydınız keşke onu.

NSukun

En çok vakit geçirdiği alanda olmasi işinizi kolaylaştırır zaten minicik cisi kakası oluyor kokusu falan çıkmıyor bir hafta sonra tasirsiniz nerede olursa bulur alistiktan sonra birde kuma yaptığı zaman varsa küçük bı ödül verirseniz daha kolay olur işiniz ben tırnak büyüklüğünde haşlanmış tavuk parcalari vermiştim. Aynı ödül yöntemiyle tüm eğitimini verebilirsiniz ilerde

NSukun

Oooo satın mi aldınız buna çok üzüldüm satıcılar yapar öyle şeyler çünkü yavruları bir an önce elden çıkarıp kuluçka makinesini tekrar çalıştırmak isterler farkında olmadan bu işe alet olmussunuz biraz

NSukun

Kuma alışması için dışarı yaptığı çişini bı peceteye emdirin o peceteyi kuma bırakın kakayi da aynı şekilde kuma bırakın gommeden koklatin bir iki sefere alisir

NSukun

Kumunu bir iki gün temizlemeyin çünkü ben alistirdim temizledikten sonra tekrar unuttu küçük bir kap bulun anne ya da başka kediler varsa onlar aynı kaba yapmasin. Artık kuru mama yemeye başlayabilirler yoğurt kefir haşlanmış tavuk verebilirsiniz soğuk soğuk dolaptan çıkarır çıkarmaz vermeyin yalnız biraz oda sıcaklığında beklesin

Gamsem

Başka kedim yok peki kum kabı başka odada olması sorun değil dimi yani oturma odasında oturuyoruz çamaşır odasında kum kabı sorun olurmu

NSukun

Kuru mamanın yanında taze su bulunsun suyu hergun değiştirin siz nerden içiyorsanız o sudan verin suyu kirli akan yerlerde çeşme suyu verince ishal yapiyor

NSukun

Satıcıların ne anne umurundadir nede sattıkları yavrunun sağlığı erkenden ayirmislar annelerinden

Gamsem

Sule teşekkür ederim ortalık yerde değildi busefer oraya gidemiyor diye biraz daha normal biryere çektim ilk başta 3 gün götürdümde oraya yapıyordu bugün maalesef yere yaptı inşallah alışır☺️Çok teşekkür ederim

Gamsem

Mama olarakta tam bilmiyorum royal canın aldık tam kedi hakkında bilgimiz yok siz iyi birşey önerirseniz onu alırım☺️

NSukun

Royal canin o kadar da iyi bir marka değil daha iyi mamalar bulursunuz o fiyata. Keşke aşılar için birkaç hafta daha bekleseydiniz genelde ikibucuk aylıkken ilk asi yapılıyor ishalin aşıyla bağlantısı var mıdır bilemem genelde hafif ateş ve uyku yapıyor aşılar

Gamsem

Ladyandcat: maalesef köpeklerimiz bahçe olduğundan dışarından giren her hayva saldırma iç güdüsü oldu kirpi,kedi,yılan vs yemiyorlar ama öldürüyorlar o yüzden yanyana getirdiğimde saldırcak gibi oluyor öyle alışmışlar o yüzden korunaklı balkonum felan ama yan yana içim hiç rahat etmez aklım çıkar öldürürmü diye???? ben evlendiğimde geldim buraya 3 senedir onlarlayım kimse ilgilenmiyor ben ilgilendiğim içinde kıskanma huyuda var çocuk vs farketmiyor sürekli kıskanıyor bebekken baksam alıştırırdımda bahçede ilgisiz büyğdükleri için şuan biraz zor bende yeni öğretiyorum.hiç bir hayvanın çirkini olmaz kesinle aşırının alırısı hayvan severim kirpileri solucanları bile???? ama dediğim gibi küçük verdiler yavrumu kedi hiç bakmadığımdanda hep korkuyorum birşeymi oldu diye

Gamsem

Hayvansever:yaş mama veriyorum ,sür tozu aldım fakat sevmedi zorla içiriyorum mamasınıda 2 kg aldım bitince değiştiririm☺️

LadyAndCat

Gamze Hnm;
Öncelikle aldığınız mama iyi bir mama kim ne derse desin.İkiiii herkesten her duyduğunuza inanmayın siz de kendi araştırmanızı yapın mama konusunda.Olsun ilk kez bir kediniz oluyor.Öğreneceksiniz birçok şey ve seçeceksiniz öğrendikçe:)
Bu arada, yavru kedi süt tozuna artık ihtiyacı yok bebeğinizin çünkü KİTTEN mama yiyecek durumda. Elinizdeki süt tozunun ziyan olmaması için yaş mamanın yarısını küçük bir kaba koyun üzerine de süt tozuyla hazırlanmış mamayı koyun. Böylece iki mamanın karışımımı yemiş-içmiş olacak.Bunun hiçbir sakıncası yok sağlık olarak bilginize.
Haftada iki gün yaş mama diğer günler kuru mama verebilirsiniz.
Bu arada bazı insanlar size “mama kabı sürekli dolu olsun.” Diyeceklerdir. Bu kesinlikle yanlış bilgidir. Oldukça iştahlı olabilirler yavrular çünkü büyüyorlar evet ama bu 7/24 önlerinde mama olup yemeleri gerek demek DEĞİL. Eline her “Gık” dedikçe ekmek verilen obez çocuklar gözümün önüne geliyor:)
Günde 4 öğün mama vermeniz yeterli. Mamaların arkasında yemeleri gereken miktar yazar.
Forumda gezinirseniz birçok konuda bilgi edinirsiniz...

Gamsem

Ya çok teşekkür ederim yok ölçülü koyuyorum doyduğunda duruyor süt tozunuda deneyeceğim olmadı gene yemezse ihtiyaçlı birine veririm☺️Fakat bu dışkısını yapıyor ama poposunda kalıyor dışkıdan sonra yıkıyorum bu yüzden böyle olması normalmi sizce veteriner olabilir dedide acaba kalmamasımı lazım anlamadım ☹️