Kopegim Tasmasini Cok Cekiyor

kazancs

Kopegimle disarida kisa bir yuruyus bile yapamiyoruz, o kadar cekiyor ki yere dusurdugu de oldu. 1.5 yasinda ve kisirlastirilirsa olmayacagi soylendi herhangi bir sonuc alamadik. Daha onceki sahibi surekli tasmasiz dolastiriyormus. Bu konu hakkinda ne yapmaliyim, onerilerinize acigim
(Hal boyle olunca surekli kopek parkinda tasmasiz oyun oynuyor)

10 CEVAP

Alaracatlover

Çekmeye başladığında hiç hareket etmeyin heykel gibü kısaca tasmayıda çekmeyin. Sakince ama otoriter bir ses ile hayır deyin sonra çekmeyi bırakana kadar bekleyin afferim diyip sevip yürümeye başlayın :)

Shaco

uzun otomatik tasmalar var biraz pahalı ama çok kullanışlı uzadığı için daha geniş haraket edebiliyor ama tasmasız çağırdınızda geliyor ayda başka köpeklerle agresyon göstermiyorsa vs. tasmasız dolaşması daha iyidir

anjelik123

Dikenli uçlarında plastik olan ben denedim işe yardı belki sizede yarar cockerlar çok harketliler benim kızımda aynıydı çeke çeke gidiyordu :D

Shaco

köpek yanındaki güvensizse strese girer ve başka köpekler gördüyse korkuğu için saldırganlık gösterir ve siz kendiniz güvensiz olduğunuzu yansıtıyorsunuz ona bu en bilindik köpek felsefesidir ilk başlarda etrafı çevrili güvenli bir park vs yerde tasmasız dolaştırmalsınız daha çok kendine öz güven kazanmalıdır önceden tasmasız dolaşıyorsa şimdi tasmaya geçmek zor olacaktır onun için ve geçmeyinde bence belki çok kalabalık yerlerde felan yanınızda olur mümkün olabildiğince güvenli yerlerde alıştırmaya bakın daha sonra rahat gezeceği için başka köpek görünce strese girmez

Shaco

en önemlsi siz ne iseniz köpek odur siz rahat iseniz oda rahattır başka köpek bisiklet yada korkacağı herhangi bir şey aldırış etmezseniz köpek ilgisini kaybeder ısrar ederse uyarıp yanınzdaki tasmayı takın ve bu ona kontrolsüz davrandığında kısıtlanacağı anlamına gelecektir

Shaco

köpekte ceza ve ödül kavramı çoooooook önemli

anjelik123

Yada eğitim tasmasıylada alıştırabilirsiniz.

kazancs

@Alaracatlover bu yontemi cok kez denedim hepsinde basarisiz oldum :(

kazancs

@anjelik123 egitim tasmasi derken bogma olanlardan mi bahsettiniz

kazancs

@shaco otomatik tasmalardan kullaniyorum, salmayi denedim bulundugum cevrede sahipsiz cok fazla kopek oldugu icin problem yasadim