Yavru Köpegim Saldirganlasti

Havvanur1

Köpegim son 2 3 gundur cok ısırıyor ustumuze atlıyor oyun istiyor sanırım ama hırlayıp saldırıyor hicbir sey yapmadık kendisine el üstünde tutuyoruz ama neden böyle oldu bilmiyorum dusuncesi olam yazabilir mi

1 CEVAP

Siyammm

köpeğiniz dominantlık sergiliyor olabilir. Köpekler sürü olarak yaşar hierarşik düzende. Kendini lider olarak gören köpek diğerlerinin emirlerini uygulamaz. Ama bir aile köpeği hierarşide en altta olmalıdır. Peki bu köpeğe patron olduğunuzu nasıl göstereceksiniz?
1 . Kapıdan önce siz girip çıkın.
2. Ailecek önce siz yemek yiyeceksiniz bunu görsün sonra o yiyecek
3. Göz göze gelince gözlerinizi kaçırmaya aldınız
4. Dışarda önünüzde yürümeye el çekiştirirse sertçe çekeceksiniz.
5. Alanınıza saygı duyacak mesela elinizde yemek var yemek istiyor sosyal alanınïza girip yemeğinizi saldırdı , olmaz . İttireceksiniz size alan tanıması gerektiğini öğrenecek çünkü lider diğerlerinin alanına girebilir.
5 . Mamasını verirken kaseye koydunuz mama ya saldırdı yine siz kabı ona uzatana kadar yemeyecek kap sizin alanınızdayken yemeye çalışırsa yine ittirin (çok sert değil)