Tuvalet Eğitimi

Havvanur1

Yavru köpegim bir türlü istedigim yere yapmiyor evin cesitli yerlerine yapiyor çiş pedini parçalıyor ne yapmalıyım

3 CEVAP

Havvanur1

Çok araştırdım sahiplenmeden once ve sahiplendirdikten sonra yapilmasi gereken her seyi okudum uyyuladim ama köpegim alışamadı

Siyammm

Köpeğiniz sırf ped diye ona yapıcqk sanıyorsanız yanılıyorsunuz . Eğitimi sizin vermeniz gerek. Belliki bilinçsizce araştırmadan sahiplenmişsiniz.

hayvansever_

Bunun için damlalar oluyor onu ilk önce köpeğinize koklatıyor sonrada pede damlatıyorsunuz. Pede yaptığında da ödül maması verin. Ben bu yöntemi denemedim direk eğitime göndermiştim ama faydalı olduğu söyleniyor.