Köpeğim Herşeyi Yemek İstiyor

Esolas

Arkadaşlar köpeğim 9aylık oldu küçüklüğünden beri mama dışı şeyler yemeye bayılıyor ne kadar engel olsam da dikkat etsem de tahta parçası sabun hatta bez ambalajlar poşet kalem peçete gibi şeyleri kemiriyor bir kısmını yiyor dışarıda zaten ağzılıkla gezdirmek zorunda kalıyorum çünkü yerdeki bütün çöpleri yemeye çalışıyor ağızlıkla eğitirim demiştim ama olmadı ne zaman gıda dışı şeyler yese kızıyorum bağırıyorum anlıyo kızdığımı ama devam ediyor bir süre sonra , başka nasıl eğitebilirim ben bilmiyorum siz ne önerirsiniz?

4 CEVAP

kibatarcin

Merhabalar köpeğinizin yaşı küçük görünüyor özellikle retriever cinsleri herşeyi yemeye ve keşfetmeye çok eğilimliler:D Bizim Golden Retriever cinsi yavrumuz 7-8 aylığa kadar aynı sizinki gibi herşeyi yemek için eğlimi vardı.Aynı çocuklar gibi büyüyene kadar bu merakı muhtelemen devam edicektir ama size önerim sabır ile onun kötü birşey yediğini gördüğünüzde lezzetli ödül mamaları ve çiğneme kemikleri veya ilgisini çekecek bir oyuncak ile dikkatini dağıtmaktır.Eninde sonunda pes edecek ve bunlara daha çok ilgi gösterecek diğer objelerin tadının o kadar güzel olmayacağını anlayacaktır.Hiperaftif çocuk gibi diyelim:D kolay gelsin uzun ömrü olsun ufaklığın

AmantiL

Mamasını yiyormu peki orayı tam anlamadım.(mamasını yemiyor ise ıslak mama alıp kuru mamayla karıştırıp verebilirsiniz) Başka şeyleri kemirmeye başladığı anda ağzına oyuncak verirseniz yavaş yavaş alışacağını düşünüyorum. Kızma şekliniz çok önemli kızdıktan sonra en az 30 40 dakika soğuk davranmalısınız.

Esolas

Mamasını yiyor onda bir sorun yok, kemirme gibi değil yaptığı bildiğiniz yemeye çalışıyor mesela kalemleri kaçırıyor parçalıyor bir kısmını yiyor elinden alıp başka birşey veremiyorum çünkü elindekini vermiyor hırçınlaşıyor yine de almaya kalkınca hızlıca yemeye çalışıyor ben alamadan, ben kızıyorum anlıyor kızdığımı hatta artık bunları ben yokken yapmaya başladı duşa bile girsem geldiğimde birşeyi parçalanmış buluyorum, zararlı şeyleri de ortadan kaldırdım ama illa ki birşey buluyor, bir de dışarıda çim yiyor mesela çekiştiriyorum ama başından alamıyorum, çimlerin arasında kedi köpek kakaları da oluyor onları da yemesin diye mecbur ağızlık takıyorum, eğitmenlerle konuştum ama çok yüksek fiyatlar istiyorlar, acaba kısırlaşınca bu huyları geçer mi ya da biraz daha büyüyünce

Benim köpekte aynı hatta toprak yemeye falan çalışıyordu ve veteriner vitamin mineral demir gibi Bi eksikliğinin olabileceğini söyledi. ilaç gibi bir tablet kullanıyorum şuan. Sizde veterinerinize bir danışın bence