Yavru Köpekte İshal Ve Kusma

Erica

Merhabalar. Yavru köpekte sürekli kusma ve ishal konusunda napmamız gerekiyor. Tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim. Veteriner yüklü fiyat çıkardı. Önereceğiniz ilaçlar varmı ? Teşekkürler şimdiden.

10 CEVAP

hayvansever_

Bu tarz rahatsızlıklarda vetin verdiği ilaçları kullanmak en temiz çare oluyor. Başka bir vete daha danışın mutlaka. Bir de meraktan soracağım, hangi ilaçlara ne kadar fiyat çıkardı? Bazı veterinerler olayı abarta biliyor.

nursude96

İştah kaybi ve yememe varsa önce ishaline bakın eger kanli ishalse cok agir tedavi lazim hatta olebilir ama normalse ve yememe varsa yagsiz tuzsuz pirinc ve tavugu haslayin mutlaka yer ondan sonra duzelir duzelmezse tek care vet

Anonymus552223

Ishal icin antibiyotik surup hap veriyolar genelde onlar da 20 30 lira bisey.. ne teshisi koydu ki o kadar pahali tedavi gerektirecek?

Shaco

kanlı ishal yavru köpeklerdeki ölümclük bir hastalık büyük ihtimalde onu yaşıyor kusmada dahil ben size çok eski bir tedavi söyleyceğim bazen işe yarıyor bir iğne şırıngasının 2/3 üne zeytin yağ 1/3 üne süt doldurun günde en az 2 kez ağızdan uygulayın baştan istemeycektir ve çıkarabilir çıkarırsa tekrar uygulayın bunu günde 3 defa uygulamaya çalşın eğer bağırsaktaki mikropları açarsa açar yağ köpeklerde zeytin yağı sindirim sistemini rahatlatmak için kullanılıyor

Shaco

sütle karıştır ver yokse direkt içmez

Erica

Herbirinize ayrı ayrı teşrkkür ederim fiyat 5.000 tl ydi. Şu sıkıntılı günlerde karşılanması biraz zor bi ücret oldugu için yavrucagın hayata tutunması için elimizden gelecek bişey umarım vardır. Golden yavru uzaktaki bi arkadaşım yeni sahiplenmiş herhangi bi iştah kaybı yokmuş henüz ama veteriner moral bozucu konuşmuş biraz.:(

Shaco

bazı veterinerlere güvenmeyinde gitmeyinde para göz ve üçkağıtçılar dolu ishal ilaçları o kadar pahalı olamaz daha çok işini seven doğru söyleyen temiz bir veteriner daha iyidir çok ölümcül bir hastalık :( atlatırsa hayatının geri kalanını bakıldığı sürece yaşar bence

Shaco

umarım iyi olur geçmiş olsun

Erica

Herbirinize ayrı ayrı teşrkkür ederim fiyat 5.000 tl ydi. Şu sıkıntılı günlerde karşılanması biraz zor bi ücret oldugu için yavrucagın hayata tutunması için elimizden gelecek bişey umarım vardır. Golden yavru uzaktaki bi arkadaşım yeni sahiplenmiş herhangi bi iştah kaybı yokmuş henüz ama veteriner moral bozucu konuşmuş biraz.:(

Erica

Yavru 2.5 aylık. Dışkısında kan yok. Halsizlik yok. Böyle bi hastalık yaşamış olan varsa ilaç ismi ve beslenme ile ilgili tecrübelerini paylaşırsa gerçekten çok büyük bir iyilik olur. Sağolun ????