Köpeğim Çok Isırıyor

Snmysr70

6 aylık cocker cinsi erkek bı köpeğe sahibim. Sürekli ısırıyor veterinerler dış değiştirme dönemi olduğunu geçeceğini söylediler fakat dişleri tamamlandi ve daha sert ısırmaya başladı. Ondan ayrılmak istemiyorum fakat heryerim morardı artık. Aşırı sinirli tasmasını takarken bile sürekli ısırıyor. Düzelmesi için ne yapmam gerekiyor Bu konuyla alakalı fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

2 CEVAP

Havvanur1

Aynı durum bizde de var şu an aşırı derecede hırçın olmaya ısırmaya ve hırlamaya başladı
Bu durumda köpeğimize hayır demeyi öğretmeliymişiz öyle yaptığında hayir diye bağırın ve acitmayacak bir şekilde ittirin ısırmaya başladığında elinizi yumruk yapın ve oyuncak verin ağzına elinizi ısırmaktansa oyuncak daha eğlenceli gelecektir.
Bu taktikleri biz yeni denemeye başlıyoruz çok araştırdım sizinle de paylaşmak istedim umarım bir sonuç alabilirsiniz

Snmysr70

Teşekkür ederim fakat tek sorun elimi ısırması değil o heryerimi ısırıyor kollarım bacaklarım mosmor. hayır komutunu biliyor fakat ısırma durumunda karşı koyduğumuz zaman daha çok hirlayip hırslanıp saldırmaya geçiyor. Sanırım bı eğitimciden yardım almam gerekecek