Kedim Kaşınıyor Ama İç Dış Parazit 10 Gün Önce Yaptırdım

iremceku

arkadaşlar kedim çok değil ama ayağıyla kulağının arkasını falan çok fazla kaşıyor yalanmaları çok arttı. eskiden 1 saat yalanır uyurdu şimdi bi derdi var gibi hep yalanıp kaşınıyor daha 10 gün olmamıştır iç dış parazit yaptıralı. sizce neden?

4 CEVAP

Fatih55

Önceden dediğiniz yavrulugundan bahsediyorsanız normal kedilerin yalanmasinda herhangi problem duymadım, kendini temizliyor,

hayvansever_

Eğer kediniz yavruluk dönemindeyse büyüdükçe kendini yalamasının artması normaldir. Zamanla daha çok öğreniyor yani bu davranışı. Onun dışında kaşıdığı yerde bir sorun yoksa sarmanbirkedi ninde dediği gibi endişe edilecek bir durum yoktur.

sarmanbirkedi

Kasınması fazla olmadıkça normal biz bile ne kadar dus alsak da kasiniyoruz bazen. Ama kasidigi yerde tüy dökülmesi ve kızarıklık varsa bilemiyecem

iremceku

yok öyle bi sıkıntımız. sürekli bakıyorum zaten tüylerinin aralarına falan pire çıkıcak mı diye :/ teşekkür ederim